Skocz do zawartości

oświetlenie nocne


Rekomendowane odpowiedzi

czy macie w swoich akwariach oswietlenie nocne? zastanawiam sie nad zalozeniem czegos takiego, chcialbym sie dowiedziec, jak to jest w praktyce. czy rybkom nie przeszkadza delikatne, powiedzmy niebieskie swiatlo? bo spotkalem sie z roznymi opiniami, jedni mowia, ze przeszkadza, inni ze przeciez ksiezyc tez odbija swiatlo, wiec zawsze jakas lekka poswiata w naturze jest. jesli juz sie na to decydowac, to co byloby dobrym rozwiazaniem?

diody http://www.allegro.pl/item483754610_ble ... x_led.html

jakies specjalne swietlowki,

czy moze cos takiego http://www.malawi.pl/artykuly/oswietlenie_nocne.htm ?

znalazlem w domu pare takich lampek, jak w ostatnim linku, daja naprawde ladne swiatlo, ale nie wiem czy nie taniej wyjdzie kupic gotowca niz montowac samemu, tym bardziej, ze pod wzgledem podlaczania takich rzeczy jestem naprawde kiepski ;p czekam na Wasze opinie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też po głowie chodzi takie oświetlenie, z tego co wyczytałem to nie powinno rybkom to przeszkadzać ale 12 diod to moim zdaniem stanowczo za dużo na Twoje akwa(i moje bo mam takie same ;) )będzie za widno,

jakbym mieał takie lampki w domu( te z drugiego linku) to na pewno bym je wykorzystał i zobaczył jaki dają efekt w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja czytałem o przeszlifowaniu papierkiem ściernym lub pilnikiem dla zmatowienia, ale to tylko teoria gdzieś wyczytana;

zamontuj te lampki na próbe, jak będą ładnie świecić to może też takie lampki zakupie :D

ile taka lampka kosztuje? tam też jest dioda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem wszystko i niedlugo zaczne montowac

kupiłeś dwie? i gdzie je wciśniesz, bo ja jutro chce iść kupić ;)

no ja czytałem o przeszlifowaniu papierkiem ściernym lub pilnikiem dla zmatowienia, ale to tylko teoria gdzieś wyczytana

mogę Ci to potwierdzić z autopsji bo robiłem takie coś z diodą i rozpraszała światło.
a są takie diody orginalne o większym kącie świecenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem wszystko i niedlugo zaczne montowac

kupiłeś dwie? i gdzie je wciśniesz, bo ja jutro chce iść kupić ;)

no ja czytałem o przeszlifowaniu papierkiem ściernym lub pilnikiem dla zmatowienia, ale to tylko teoria gdzieś wyczytana

mogę Ci to potwierdzić z autopsji bo robiłem takie coś z diodą i rozpraszała światło.
a są takie diody orginalne o większym kącie świecenia?
wiem, że napewno są takie do samochodów zamiast wypukłej końcówki mają wklęsłą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o:shock: no to ładnie po kieszeni pojechałeś, ciekawe jaki będzie efekt, ja na razie wydałem 7,50zł na to gniazdko płaskie i włącznik, kabel mam, jutro kupie tą lampke za 8,50 Kanluxa, są po 5zł ale takie badziewia, jutro będzie świecić jedna to zobacze czy inwestować w drugą, na jednej koszt się zamknie w 16zł a jak dwie to 27,50zł(lampka i gniazdko), włączał będę ręcznie..

zaczynam myśleć że za te pieniądze zrobiłbym sobie diodowe które mniej miejsca by zajęło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace skonczone nareszcie, zamontowalem dwie lampki w tylnich rogach pokrywy i efekt jest naprawde godny zachodu - po srodku ciemny korzen i z dwoch stron delikatna, niebieska poswiata. postaram sie jutro wrzucic zdjecia, tylko bede musial poczekac az sie sciemni - aparat mam w innym pokoju i nie chce juz wszystkich budzic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to jest AKWARIUM. nie ma chyba mozliwosci idealnego odzwierciedlenia naturalnych zbiornikow wodnych, w ktorych zyja dane rybki, poza tym jestem pewien, ze to, ze lekka, niebieska poswiata jednego dnia nie jest odrobine mocniejsza, a innego odrobine slabsza, zupelnie nie przeszkadza zyjacym od kilkunastu pokolen w szklanych zbiornikach rybkom. a moze napowietrzacz zle mąci powierzchnie wody? przeciez wiatr wieje z roznych kierunkow i z rozna sila, czy to aby im nie przeszkadza? kurcze, czasami na niebie pojawiaja sie chmury, moze bede sledzil zachmurzenie tamtych rejonow i w odpowiednich momentach bede delikatnie zakrywal swietlowki watą? troszke realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...