Skocz do zawartości

Problem z bimbrownią


Kempa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Moja bimbrownia bąbelkuje z butelki z zacierem do butelki z powietrzem, ale gaz juz nie idzie do dyfuzora, cofająca woda z dyfuzora stanęła w miejscu i tam czeka. Po przepchnięciu gazów ustami, znów woda cofa się o jakieś 4 cm i stoi w miejscu. Co jest nie tak ? Po dmuchnięciu przez rurkę w dyfuzor ( tą odczepianą ) gaz normalnie leci. Oto zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę, to tak jak ja stosujesz zestaw do kroplówek...

Tam jest taka banieczka i ja właśnie ja wykorzystuje jako pojemnik do oczyszczania...

Zlikwidowałem tę 2 butelkę. Mam 5litrowy Kanister uszczelniony oczywiście od środka sylikonem akwarystycznym. Dalej rurkami do tego baniaczka z wodą, zaworek zwrotny regulator kroplówkowy i do akwarium....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te ilości kleju i silikonu do uszczelnienia bimbrowni, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Moja bimbrownia składa się z 2L butli z zacierem, 0,5L butelki jako filtr, zaworu zwrotnego i drabinki Hagena. Cała instalacja bombluje jak głupia bez klejów, silikonu itp. Ludzie włączcie myślenie, zarzyganie połączenia zakrętki z wężem kilogramem kleju lub silikonu nic nie daje skoro te dwa elementy cięgle pracują podczas odkręcania, zakręcania, przestawiania no i ciśnienie też robi swoje.

 

Edit: Jeszcze raz obejrzałem zdjęcia twojej bimbrowni i widzę że popełniłeś jeszcze dwa poważne błędy.

1. butelka z zacierem nie powinna być napełniona pod korek, powinieneś zostawić z 10cm wolnej przestrzeni, bo w ciepłe dni zacier potrafi się spienić, a u ciebie cała piana zostanie wepchnięta do wężyka.

2. butelka z czystą wodą powinna być napełniona max do połowy, pozostała przestrzeni jest buforem bezpieczeństwa Np: jeśli niechcący przewrócisz butelkę z zacierem to zostanie on wepchnięty do drugiej butelki i nic się nie stanie, a u ciebie zacier dostanie się do butelki, wymiesza się z czystą wodą i poleci do akwarium i uwierz mi nie zatamujesz tego, nagły ruch zacieru wytwarza niesamowite ciśnienie i zanim się zorientujesz zacier będziesz miał w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...