Skocz do zawartości

jak wyregulować dopływ wody w filtrze ELITE JET FLO 75


anikade
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sobotę kupiliśmy dzieciakom akwarium (60L). Mąż wszystko zamontował i było cacy. Filtr dobrze zasysał wodę, tak że przepływające obok niego rybki cofało. Wyłączyliśmy wszystko z prądu na noc, żeby była cisza (akwarium stoi u dzieci). Na drugi dzień filtr po włączeniu ledwo ciągnął. Pracuje, ale słabo. Na przykład nie przyciąga nawet płatków pokarmu. Woda z dnia na dzień jest brudniejsza i bardziej mętna. Dystrybutor przez tel. poinformował mnie, że trzeba wyregulować dopływ wody i obcesowo dodał, że przecież wszystko jest w instrukcji. No dobrze, tylko, że tam nie ma słowa po Polsku. Czy ktoś może mi coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradzę ci,aby nie wyłączać filtra.Powinien on chodzić 24h/7.Wyłączaj tylko podczas karmienia rybek.Przy dokładnym czyszczeniu filtra raz w tygodniu oraz odpowiednich podmianach wody nie będzie z nim problemu.

A co do przepływu wody filtr mógł się np. zatkać w tej sprawie nie pomogę zbytnio.

 

Odnośnie hałasu to widząc ten filtr w googlach zauważyłem deszczownię.Fakt że trochę ona hałasuje.Ja mam podobny filtr i gdy odkręciłem deszczownię a woda bezpośrednio z filtra wypływa pod lustrem wody nie słyszę hałasu tylko cichutką pracę silnika.0 hałasu i łatwiej zamaskować filtr za roślinkami gdy nie wystaje ta ''rurka''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...