Jump to content

jak wyregulować dopływ wody w filtrze ELITE JET FLO 75


anikade
 Share

Recommended Posts

Witam, w sobotę kupiliśmy dzieciakom akwarium (60L). Mąż wszystko zamontował i było cacy. Filtr dobrze zasysał wodę, tak że przepływające obok niego rybki cofało. Wyłączyliśmy wszystko z prądu na noc, żeby była cisza (akwarium stoi u dzieci). Na drugi dzień filtr po włączeniu ledwo ciągnął. Pracuje, ale słabo. Na przykład nie przyciąga nawet płatków pokarmu. Woda z dnia na dzień jest brudniejsza i bardziej mętna. Dystrybutor przez tel. poinformował mnie, że trzeba wyregulować dopływ wody i obcesowo dodał, że przecież wszystko jest w instrukcji. No dobrze, tylko, że tam nie ma słowa po Polsku. Czy ktoś może mi coś poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Ja poradzę ci,aby nie wyłączać filtra.Powinien on chodzić 24h/7.Wyłączaj tylko podczas karmienia rybek.Przy dokładnym czyszczeniu filtra raz w tygodniu oraz odpowiednich podmianach wody nie będzie z nim problemu.

A co do przepływu wody filtr mógł się np. zatkać w tej sprawie nie pomogę zbytnio.

 

Odnośnie hałasu to widząc ten filtr w googlach zauważyłem deszczownię.Fakt że trochę ona hałasuje.Ja mam podobny filtr i gdy odkręciłem deszczownię a woda bezpośrednio z filtra wypływa pod lustrem wody nie słyszę hałasu tylko cichutką pracę silnika.0 hałasu i łatwiej zamaskować filtr za roślinkami gdy nie wystaje ta ''rurka''.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...