Skocz do zawartości

Oceńcie mój skład


Lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zaawansowanym akwarystą i nie wiem do końca czy w moim akwarium są dobrze dobrane rybki. OCEŃCIE to i doradźcie co zmienić.

 

_________________

Akwarium 50l

2 Neonki

2 Danio

1 glonojad

1 mieczyk

2 molinezje

1 Błyszczyk

1 Zwinnik

Albo:

10 Neonkow

1 glonojad

5 molinezji lub mieczykow

Albo:

8 Danio

1 glonojad

5 molinezji lub mieczykow

Albo:

1 glonojad

8 Błyszczykow

5 -6 Zwinnikow

Albo:

10 Neonkow

1 glonojad

8 Danio

Albo:

8 Danio

1 glonojad

5 -6 Zwinnikow

Albo:

8 Danio

1 glonojad

8 Błyszczykow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zaawansowanym akwarystą i nie wiem do końca czy w moim akwarium są dobrze dobrane rybki. OCEŃCIE to i doradźcie co zmienić.

 

_________________

Akwarium 50l

2 Neonki

2 Danio

1 glonojad

1 mieczyk

2 molinezje

1 Błyszczyk

1 Zwinnik

Albo:

10 Neonkow

1 glonojad

5 molinezji lub mieczykow

Albo:

8 Danio

1 glonojad

5 molinezji lub mieczykow

Albo:

1 glonojad

8 Błyszczykow

5 -6 Zwinnikow

Albo:

10 Neonkow

1 glonojad

8 Danio

Albo:

8 Danio

1 glonojad

5 -6 Zwinnikow

Albo:

8 Danio

1 glonojad

8 Błyszczykow

Wszystkie te propozycje są dobre ale to wychodzi że w akwa byłoby co najmniej 15 rybek. Czy to nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zmiłujcie się. Ten wasz "glonojad" (czyt. zbrojnik, najprawdopodobniej niebieski) nadaje się do akwarium co najmniej 100L, 45L to dla niego męka. One rosną nawet do 18cm, w takim akwarium skarłowacieje. Reszta obsady podanej przez Anię, jest odpowiednia. Chociaż ja osobiście postawiłabym na jeden gatunek. Może 10 neonków i krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu tylko o ilosc ale tez o wielkosc rybek. Podalam ci maxymalnie naciagniety do twojego litrazu sklad. Biore juz na przid poprawke na akwarystow, ktorzy jeszcze z 10 rybek by dolozyli. Osobiscie w ogole zmienilabym polowe obsady. Ślicznie by sie prezentowalo:

- 10 neonkow

- parka ramirez lub kakadu 1samiec+2 samiczki

- 5 otoskow

- 6 kiryskow panda

Pamietaj, ze te rybki co masz pojedynczo lub w parach to rybki stadne. Kazdy gatunek wymaga conajmniej 5 osobnikow do stada. Moze zdecydujesz sie kompletnie zmienic wszystko? Chetnie sluze pomoca :)

 

Ewwa ma racje co do glonojada. Ja dostalam 15 cm plekostomusa od kolesia, ktory go wychowal w 25 litrach!!! Mozesz swojego glonka narazie trzymac u siebie ale przygotuj sie ze jak podrosnie trzeba go bedzie oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 50l i bardzo ładnie się prezentuje:))

3 mieczyki 1+2

3 gupiki 1+2

3 neonki

2 żałobniczki

2 piskorki sumatrzańskie

1 glonojadek

 

ewwa już niedługo akwa 450l długo planowane więc się mój glonek nie meczy narazie ma max 5cm bo jest nowy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was - nie doradzajcie nikomu rybek nie pasujacych do jego akwarium lub zlego skladu. Nie ma po co wprowadzac nikogo w blad. Nie moze byc tak, ze ryby stadne wystepuja pojedynczo lub parami bo kolorowo. Sama mam 112 litrow i moglabym miec z 15 par roznych rybek a mam 6 gatunkow ryb stadnych w tym 2 z nich to denne: 13 neonow, 11 brzanek, 3 molinezje (bylo 5 ale jeden samiec zdechl, jeden wyskoczy z akwa), 5 kiryskow, 3 otoski, tymczasowo 2 brzanki rekinie, ktore oddam jak znajde chetnego, bojownika i plekostomusa. Lepiej zdecydowac sie na mniej gatunkow a w wiekszych lawicach. To pozwala rybom czuc sie swobodnie i uniknac stresu. Popatrz na akwaria ludzi, ktorzy maja mniej gatunkow w wiekszych stadach i porownaj z tymi kolorowymi, gdzie rybki plywaja pojedynczo. Widac olbrzymia roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie się Ani bo ona Was w błąd nie wprowadzi ;)

Ja bym Ci radził pozbyć się mieczyków bo one osiągają duże rozmiary i w 50l będą się męczyć..

Wybierz też stadko którego gatunku chcesz hodować wg mnie albo 10 neonków albo 10 danio ale nie po 5 jednych i drugich. Nie róbcie "zupy rybnej" i nie dodawajcie wszystkiego po trochu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...