Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc i rada!!!!!!!!!!!!


frodo31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wita.od niedawna mam akwarium,jestem poczatkujacy.Mam problem.Moje akwarium składa sie z welona,dwa bojowniki,cztery mieczyki,glonojad,kirysek spichrzowy i pstry no i miałem piec gubikow(mieszane,z przewaga samic)a teraz zostały trzy.Te padniete miały poobgryzane ogony.Co je zjadło,prosze o rade? :roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Powiem Ci że na 85% musiały to być welony. Kolega kiedyś mi opowiadał o bardzo podobnym problemie, z tym, że jego gupiki znikały bez śladu, a u ciebie są one ogryzione tylko.

 

Własnie dlatego ja nienawidzę welonek. Nie dość że mogą zjadać mniejsze rybki to jeszcze okropnie kopią w podłożu.

 

Ale np. kiedyś miałem samca i samicę bojownika. Samiec żył dosyć długo a potem zdechnął. Kiedy były jeszcze oba kupiłem parę gupików do akwarium w celu rozmnożenia ich. Parę dni później samica była mocno poturbowana (jak się potem okazało przez samicę bojownika). Początkowo myślałem że to samiec. Kupiłem nową samicę gupika i w kilka miesięcy później wpuściłem nowe pokolenie gupików. Samca bojownika już wtedy nie było a mimo to ciągle jakiś gupik był ogryziony. Jednego samczyka z trudem odratowałem. Wtedy byłem już pewny że to samica bojownika od początku mi te gupiki gryzła. Potem nastał czas że zaczynała gonić za wszystkimi rybami w akwarium, tak że resztę życia spędziła w osobnym zbiorniku.

 

Według mnie Twoje kłopoty z gupikami mogą być spowodowane zarówno przez welona jak i przez bojowniki, nieważne czy samca czy samicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownków nigdy nie miałam,więc nie wiem jak sie zachowują. Jednak kiedyś dość długo miałam welony i potwierdzam że twoje kłopoty z gubikami może powodować welon.Z własnego doświadczenia wiem,ze welony najlepiej jak są same. Konieczne jest też aby miałe gruby żwirek bo inaczej zryją całe dno,dlatego że one ciągle przekopują dno i biorą kamyczki do pysków i "plują nimi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl 100% bojownik mam te ryby od dawna sa to ryby agresywne a widzac komentarz to masz reszte ryb spokojnych. jedyny sposob aby ryby zyly inne to pozbyc sie bojownika. ja sam osobiscie widzialem jak bojownik walczy-zabija. a jak nie wierzysz to wluz go do innego pojemnika i pokarz mu jego odbicie lustrzane. nie za dlugo bo go zabijesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...