Skocz do zawartości

kolorki ryb


krayzie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie jakies wlasne sposoby na otrzymywanie ladnych i wyraznych kolorow przez ryby? facet w zoologicznym polecil mi pokarm, ktory ma nadac intensywnosci kolorom, czy to skutkuje? mam 2 bocje i pasy jednej sa czarniejsze niz pasy drugiej, czy rybki maja to wrodzone, czy kolory blakna na skutek zlego odzywiania/oswietlenia czy jakichkolwiek wspolczynnikow? szczegolnie zalezy mi na tym zeby moje labeo bicolor mialy ladne ubarwienie, wybiore najladniejszego, reszte musze niestety oddac ze wzgledu na brak miejsca. ogolnie po jakim czasie rybki uzyskuja juz swoje docelowe ubarwienie/rozmiary (pewnie zalezy to od gatunku, ale moze dowiem sie czegos nowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o bocje to intensywnosc ich barw moze zmieniac sie co chwile.ja to samo zaobserwowalem u siebie z tym ze jednego dnia bocja miała piekne barwy a za chwile jakby wyblakla-i to ta sama ryba.po dluzszej obserwacji swterdzilem ze ryba blednie jesli czuje sie w jakis sposob zagrozona.moje bocje czesto walcza o terytorium i zazwyczaj wiem ktora ryba przegra-bledsza.ale pozniej wszystko wraca do normy.a jesli chcesz zeby ryby mialy piekne kolory podawaj im wiecej "domowego pokarmu"dla bocji doskonala bedzie sałata-moje zajdaja sie nia za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie dziwna sprawa, bo jasniejsza bocja jest wieksza :P ale faktycznie, ta mniejsza jest taka wiece, żwawa ;p powinienem je jakos rozdzielac czy naucza sie zyc razem? nie chcialbym tego robic, bo to najfajniejsze rybki w moim akwa (poza skalarami) i przyzwyczailem sie do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...