Skocz do zawartości

przemx23

Użytkownik
  • Postów

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia przemx23

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Wiec to kiryski odpadają. Co do odczyn pH dla Otosków to ile źródeł, tyle informacji. Jednak w większości widzę, ze nie powinna przekraczać 7,5. A Zwinnik Blehera może być w tych 63l?
  2. Czemu? Widziałem wiele przykładów, że takie ryby mogą żyć właśnie na bazalcie. Chociażby Otoski, które tak w nie kopią w piasku jak kiryski.
  3. Witam We wtorek wpuszczam pierwszych mieszkańców do akwarium, będzie to 15 krewetek Red Cherry. Po następnej niedzieli, chciałbym już skompletować całą obsadę. Na wstępie podstawowe dane akwarium: 63l Oświetlenie 2x 15W + 6x biała i 2x czerwone Power LED (1W) Filtr: FZN-2 (gąbka + ceramika) Podłoże: Ziemia ogrodowa z keramzytem, zeolitem i włóknem torfowym, na wierzchu grys bazaltowy 1-3mm Parametry wody: NO3 15mg/l PO4 1,5mg/l pH 7,2 - 7,5 KH 8'n GH 8'n Fe 0,3 mg/l Myślałem o jakiejś ławicy, coś na dno i dodatkowo jakiś harem lub parka. Na dno - 6x otoski lub kiryski Ławica - nie chcę neonów innesa, miedzików i razborek klinowych. Zastanawiałem się nad Razborą Galaxy, ale cena dosyć wysoka i nie wiem czy może być z krewetkami Harem lub parka - Ramirezki i Bojownik ze względu na krewetki raczej odpadają, może 2+4 Gupik Endlera? Proszę o jakąś poradę.
  4. Daję zdjęcia. Okazało się, że korzeń postawiony pionowo jest zbyt długi, więc na obecne gabaryty nie mam dużego pola popisu. Poniżej 3 przykłady:
  5. Akwarium 63l, w stronę roślinnego Filtr FZN2 Będzie to jedyny korzeń, mam jeszcze łupki bazaltowe to też mógłbym je wykorzystać do aranżacji. Korzeń teraz gotuję w solance, jeszcze wygotuję w zwykłej wodzie i wtedy wstawię zdjęcie jak korzeń prezentuje się w zbiorniku.
  6. Witam Które ułożenie korzenia Waszym zdaniem wydaje się być lepsze? 1 . 2.
  7. Wole zaczerpnąć wiedzy z kilku źródełek Prosiłbym jeszcze tylko o to zdjęcie, gdzie pokazane są połączenia ze standardowych oprawek do statecznika magnetycznego.
  8. Przejdę od razu do rzeczy. Czy takie podłączenie 2 świetlówek do statecznika 2x 15W jest prawidłowe? 2. Czy mógłby ktoś pokazać zdjęcie od góry pokrywy (tam gdzie jest statecznik) ze standardowym oświetleniem (1x podstawowa świetlówka 15W)?
  9. A czy miał ktoś do czynienia z nieprzyjemnym zapachem spowodowanym użyciem tej ziemi? Podobno to siarkowodór, który niesamowicie śmierdzi. Tak samo obiło mi się o uszy, że przez ziemię ogrodową woda po pewnym czasie żółknie.
  10. Serio? Pierwszy raz słyszę, żeby taki czarny piasek kwarcowy wpływał źle na parametry wody :/
  11. Bardziej chodzi mi o to jakie podłoże jeszcze dać na tą ziemie.
  12. A robił ktoś tzw. mineralizację ziemi? Jak tak, to jakie były efekty na bazie tej ziemi?
  13. Ziemia ogrodowa będzie. Jednak nie wiem co na to. Chciałbym mieć ciemne podłoże. Czarny bazalt - obawiam się ostrych krawędzi. Czarny piasek kwarcowy - obawiam się zbyt drobnej granulacji. Moglibyście mi coś podpowiedzieć w tej sprawie?
  14. Chciałbym mieć ciemne podłoże. Piasek wydaje się być dla mnie zbyt drobny.
  15. Witam, przejdę od razu do rzeczy. Przede wszystkim chciałbym, żeby akwarium przetrwało z minimum 3 lata bez żadnego restartu. Dlatego też muszę wybrać trwałe podłoże, które nie straci szybko swoich wartości, oraz nie będzie się równie szybko rozkładać. Do tego nie chciałbym wydawać dużo kasy na to (nowy filtr, oświetlenie, ryby, rośliny, no i zbliżające się święta). Z tego względu odpada raczej AS ll+. ADA Amazonia też droga. Jednak co mi ostatnio chodzi po głowie i zacząłem się tym interesować to ziemia ogrodowa. Dosyć ciekawe rozwiązanie według mnie. Do restartu przeprowadziłbym jej mineralizację. Ziemia na spód, a na nią żwir kwarcowy czarny lub bazalt (jeśli nie miałbym ryb dennych). CO2 jest, oświetlenie 2x 15W oraz dodatkowo 5-7W Power LED do tego nawozy solami, więc uważam, że na ziemi mógłbym zaoszczędzić. Rośliny jakie bym chciał mieć w zbiorniku to przeważnie łodygowe: Rotala rotundifolia, Rotala rotundifolia green, Ludwiga repens może jeszcze jakaś kryptokoryna Tymi najbardziej wymagającymi gatunkami jakie chciałbym mieć to wydają się być Hemianthus callitrichoides oraz Pogostemon helferi. Co o tym sądzicie? Dałoby radę takie podłoże dla tych roślin?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...