Skocz do zawartości

pkmaverick

Użytkownik
  • Postów

    139
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana pkmaverick w dniu 17 Marca 2014

Użytkownicy przyznają pkmaverick punkty reputacji!

O pkmaverick

  • Urodziny 28.04.1980

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wałbrzych

Osiągnięcia pkmaverick

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputacja

  1. Ja nie lubie Brzanek Sumatrzańskich i innych gdyż ryby te podgryzają innym gatunkom płetwy ogonowe. Zwłaszcza rybkom o płetwach kolorowych i weloniastych jak np Gupiki. Brzanki powinno się hodować w obrębie swojego gatunku jako stado w akwarium jedno gatunkowym.
  2. Nie jestem specem od hodowli roślin ale z obecnego doświadczenia i logiki uważam że to jest jedna odmiana wyglądem uzależniona od warunków jakie panują w akwa.
  3. Właśnie patrzałem już wspomniany przez Ciebie portal. Jest spory wybór a do moich zastosowań wystarczy ta o niezbyt wygórowanej cenie. Właściwie to powinienem wpierw sprawdzić oferty a dopiero później zakładać temat. Nie potrzebnie zawracając ludziom gitarę.
  4. Dzięki waszej pomocy dowiedziałem się że to jest odmiana "Red Tiger" Nurzańca spiralnego. A rozwiązanie zagadki jest następujące: Ta odmiana nurzańca przy bardzo słabym oświetleniu oraz braku nawożenia do podłoża i słupa wody powoduje, że liście tej rośliny nie wyrosną tak długie, szerokie i nie będą się pięknie prezentować w czerwono-brązowym kolorze i czarnymi cętkami. Będą za to wyglądały jak przeciętny nurzaniec z wąskimi liśćmi w kolorze ciemno zielonym przez co ciężko jest odróżnić tę odmianę. Wbrew pozorom ta odmiana ma jakieś średnio-wysokie wymagania by mogła rosnąć w całej okazałości. A mój przykład jest tego dowodem. Mam fotki jak wyglądał na początku a jak teraz gdy nawożę. Jeżeli się ze mną nie zgadzasz Sławku to chętnie przeczytam twoje zdanie
  5. Jak w temacie, Noszę się z zamiarem zakupu wagi jubilerskiej. Najlepiej takiej by ważyła z dokładnością do jednej tysięcznej czyli 0,01. Na zakup mam ograniczony budżet i mogę przeznaczyć 25zł. Czy do takiej wagi są potrzebne jakieś dodatkowe akcesoria, typu odważniki do kalibracji itp?
  6. Napiszcie jakie macie terminy przydatności tych testów Zooleka na NO3. Ja ostatnio zakupiłem test Zoolka NO3 z datą ważności do Sierpnia 2o16 roku. Wczoraj zrobiłem nim testy: kranówki - 10 mg/l przed podmianką - 80 mg/l po podmiance - 50 mg/l Uznaję, że mój test działa prawidłowo Jeżeli macie te testy z datą przydatności wcześniejszą niż mój to rzeczywiście mogło być tak, że jakaś partia produkcyjna tych testów była po prostu trafiona. Stąd te błędy w wynikach.
  7. U mnie ryby mają dzień głodówki zawsze w dzień robienia podmianki. Na pewno są troszkę zestresowane ingerencją akwarysty (jeszcze jak łapki wkładamy by np młode sadzonki przesadzić) więc apetytu za bardzo nie mają.
  8. Tak twardości mam takie po środku I to mnie cieszy, że taka woda leci w kranie. PH kranówy trochę wysokie bo 7.6 Zastanawiam się jak zbić trochę PH bo obecne po podmiance 7.8 to trochę wysoko. Myślałem o preparacie Aquacid do obniżania PH. Nie lał bym go do akwa bo nie chcę sobie zafundować debalansu. Myślałem prędzej aplikować go do wody która będzie użyta do podmianki. Zawsze 2 dni przed podmianą napełniam mały 20 litrowy zbiornik wodą by się odstała. Tak przygotowana woda z obniżonym PH była by użyta do podmiany. Przeszło by to bardziej gładko dla ryb i roślin i PH nie było by tak gwałtownie obniżone jak przy bezpośrednim aplikowaniem preparatu.
  9. Kontrola parametrów wody mierzona testami kropelkowymi Zoolek przed podmianką PH, GH, KH, NO3, FE, PO4. Podmianka wody 40% - 21L, prace porządkowe, przycinka i przesadzenie młodych pędów roślin. Usunięcie starych liści porośniętych krasnorostami. Modyfikowanie aranżancji. Kontrola parametrów wody po podmiance celem porównania parametrów przed i po podmianie. Czas poświęcony na w/w czynności to dwie godziny na spokojnie.
  10. Właśnie ona była taka zwyczajna ciemno zielona. Nagle po nawozach się diametralnie zmieniła. U mnie oświetlenie pracuje 10h na dobę 0.47W/L.
  11. Raczej mówi prawdę, chodź wiem, że Twój Tomku coś źle pokazywał. Mój jest raczej świeży data przydatności jest do 08.2o16 tak jak i zresztą innych testów które zakupiłem. Chyba jedna partia produkcyjna. Co do KNO3 to mam zamiar nie podawać do końca tygodnia i przed podmianką test by sprawdzić ile zostało wchłonięte. Mógłbym szybciej zbić ten Azot ale bym musiał za 3-4 dni zrobić kolejną podmiankę. Martwi mnie jedna sprawa. Bo nie wiem ile będę miał magnezu. Nie mam testu na to. Pozostaje mi tylko zaufać kalkulatorowi i to że wyliczona przez niego dawka tygodniowa nie zostanie przekroczona. OK, będę miał to zawsze na uwadze
  12. Sławek fajnie, że znalazłeś czas by zobaczyć do mojego tematu. A powiedzcie mi jeszcze skoro wychodzi na to że to jest odmiana Red Tiger to ona jest rzadką odmianą prawda? Bo w zoologach jeszcze nie widziałem tej rośliny.
  13. Witajcie. W akwa mam dwa gatunki nurzańca ale interesuje mnie dokładnie identyfikacja jednej odmiany na zdjęciu. Normalnie w toni wodnej liście ma koloru zielonego a pod światłem brązowo-czerwone z ciemnymi cętkami. Czy to jest Vallisneria Red Tiger? A może jest to odmiana nurzańca spiralnego Vallisneria Spiralis Rubra. Nie potrafię zidentyfikować gatunku bo przed nawożeniem miał jeszcze liście cienkie i smukłe do tego koloru żółtego. Od kiedy jadę na nawozach tydzień czasu to liście szybko zmieniły się. Teraz ma szerokie 2cm i długie aż leżą na tafli bo po nawozach przez ten tydzień wystrzelił jak rakieta
×
×
  • Dodaj nową pozycję...