Skocz do zawartości

nano akwarium 14l lub 30l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam baniaczek o pojemności około 14L i mam zamiar przerobić je na nano akwarium.

Jak na razie zbiorniczek jest akwarium przejściowym o wymiarach 32x24x17,8cm.

W akwarium jest piach kamienie i mech jawajski. Filtr mam aquela do 60L fan mini + brak oswietlenia w razie potrzeby do akwarium pokrywe z oświetleniem mogę dorobić sam.

Proszę o proponowanie fauny i flory możliwej na ten baniaczek. W planach mam kupno akwarium 30L ale niewiem czy uzyskam zgodę na akwarium 30L

post-22185-0-44280100-1420382067_thumb.jpg

Edytowane przez Janeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie musisz koniecznie jakieś dać tym bardziej jeśli chcesz żywe rośliny i zwierzęta (podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć to coś sie dobierze i czy chcesz normalne czy ledowe ) 

 

Ja do takiego litrażu krewetki red cherry bym proponował. Troszkę mało litrów (to akwarium ma 13,5l) na rybki  może jakiegoś gupika (chociaż to uważam i tak za przesadę akwarium ma 13,5l minus to co zawiera filtr, podłoże, kamienie roślinki)

Edytowane przez rafalik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę co bym zrobił:

* zmień filtr na kaskadę - to akwarium jest naprawdę małe, a dodatkowo odejmujesz miejsca, który jest na wagę złota w takich szklankach

* światło konieczne, rozglądnij się za nawet jakąś żarówką ~5W o barwie 6500K

* wyciągnij te kamienie i daj w ich miejsce co najwyżej jakiś bardzo mały korzeń

* żeby mówić o obsadzie podaj najpierw parametry (jeżeli nie masz testów to musisz je kupić) - , ale nic prócz krewet tam nie wejdzie

* jakaś nieduża grzałka z termostatem też się przyda

 

 

[...]może jakiegoś gupika [...]

Proszę Cię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę co bym zrobił:

* zmień filtr na kaskadę - to akwarium jest naprawdę małe, a dodatkowo odejmujesz miejsca, który jest na wagę złota w takich szklankach

* światło konieczne, rozglądnij się za nawet jakąś żarówką ~5W o barwie 6500K

* wyciągnij te kamienie i daj w ich miejsce co najwyżej jakiś bardzo mały korzeń

* żeby mówić o obsadzie podaj najpierw parametry (jeżeli nie masz testów to musisz je kupić) - , ale nic prócz krewet tam nie wejdzie

* jakaś nieduża grzałka z termostatem też się przyda

 

[...]może jakiegoś gupika [...]

Proszę Cię...

Znając życie rybka i tak się tam pojawi dlatego napisałem lecz wspomniałem  że to przesada również.

 

Jeśli chodzi o oświetlenie to jeśli masz około 60 pln proponuje to Aquael DECOLIGHT LT 6W LED

Filtr bym zamienił na kaskadę wewnetrzny zajmuje sporo miejsca oraz dał grzałkę z termostatem maksymalnie 25w

Edytowane przez rafalik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na oświetlenie dla tak małego zbiornika nie opłaca się samemu robić według mnie oświetlenia led samodzielnie z taśmy smd można np kupić już takie samoróbki z zasilaczem za 10-20 zł ale jak to będzie działać na rośliny nie wiem. Ważna jest temperatura światła 6500k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiec może pomyśl o takim module http://allegro.pl/aq...4897896054.html lubwersja 11w

Moim zdaniem nie ma sensu dzisiaj inwestować w takie świetlówki. Aquael robi ich odpowiedniki na ledach, które są reklamowane jako ich następcy, a kosztują tylko kilka zł więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o model Aquael LED to testowałem starą (pierwszą) wersje led 5w w akwarium 27l (30x30x30) do takiej wysokości 30cm dawała mało światła jeśli chodzi o hodowle roślin. 

Jak będziesz znał rozmiar akwarium daj znać a coś się znajdzie 

 

Czy to dział o oświetleniu? Klepiecie cały czas to samo. Każdy następny post nie na temat obsady potraktuję jako spam.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...