Skocz do zawartości

Szerokość akwarium


oww
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, krótkie pytanie 60x30x35 czy 5cm szersze 60x35x35? Chciałbym poznać głównie opinie posiadaczy jednego i drugiego. Z pierwszym problemu być nie powinno, ale drugi rozmiar jest już rzadziej spotykany. Oświetlenie docelowe 2x24W. 5cm więcej powierzchni odbija się mocno na ilości światła? Planowany skromny trawnik z heńkiem. Brałem też pod uwagę 60x35x30 ale 30cm wydaje mi się zbyt nisko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie tego uniknąć i lecieć tylko na co2 w płynie.

 

Dodam, że nie zależy mi na szybkim wzroście, a oświetlenie mogę regulować przykładowo jedna świetlówka 10h, druga 5h. Butla z osprzętem to spory jednorazowy koszt. Polecasz 60x35x35 ze względu na większy litraż czy większą powierzchnię dna?

Edytowane przez oww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecasz 60x35x35 ze względu na większy litraż czy większą powierzchnię dna?

Z obu względów,ale głównie ze względu na powierzchnię dna.

 

 

 

oświetlenie mogę regulować przykładowo jedna świetlówka 10h, druga 5h.

W takim razie polecam świecenie 1x24W 10h + 1x24W 3-4h (w godz.12-15/16).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam świecenie 1x24W 10h + 1x24W 3-4h (w godz.12-15/16).

Myślisz, że da radę mały heniek się płożyć przy tym świetle tylko na co2 w płynie? Jeśli nie, mogę szukać czegoś innego chociaż heniek wizualnie najbardziej mi odpowiada. Zapomniałem dodać, że świetlówki najprawdopodobniej na odbłyśnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oświetlaniu 10+3h wyjdzie średnio 0,42/dzień. Rozumiem, że mogę spokojnie zwiększać do 0,5w/l bez konieczności co2 z butli? Którego carbo używasz?

 

Jeśli jest tu jakiś właściciel podobnego akwa 60x35x35 będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie. Temat wielkości jest wciąż aktualny, chociaż najbardziej skłaniam się właśnie ku 60x35x35. Koniecznie długość 60cm nie więcej. Ciekawi mnie jeszcze 60x40x40.

Edytowane przez oww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...