Skocz do zawartości

Zmiana filtra - plaga glonów


king1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu podłaczyłem mój nowy kubełek jbl 901 (zmiana z zewnętrznego), po tygodniu mam całe szyby zielone, zielony kożuch bakteryjny i woda śmierdzi, aż mi zielono, co jest grane? Miało być lepiej, a jest gorzej? Filtr chodził na pół gwizdka, dziś przed chwilą rozkręciłem go na maxa, czy to złe ustawienie filtra wlot - wylot, czy co? Jeszcze dodam, że przerzuciłem ceramikę z poprzedniego filtra do kubełka i tyle. Czy to moze być wynik niedojrzałego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewałem filtra, po prostu podłączyłem wszystko, jest tam taki przycisk szybki start, zaciągnął wodę do kubełka, jak zaczęła woda z wylotu lecieć to pyk do prądu i zaczęło hulać. Potrząchałem kilka razy filtrem, aby lepiej odpowietrzyć w sobotę powtórzyłem operację, ale już nie było powietrza. Ustawiłem filtr na pół gwizdka i z dnia na dzień coraz gorzej. Jutro podmiana, więc może coś się poprawi? Ile dojrzewa taki filtr? 

 

O tym, że trzeba stary filtr zostawić, doczytałem dopiero wczoraj. Czyli rozwaliłem całą biologię? A ten smród to amoniak, tak?

 

Czy w takim razie robić jutro podmiankę?

Edytowane przez king1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób drobne podmiany co 2-3 dni, zmniejsz czas świecenia do 6h do ustabilizowania zbiornika,następnie  zwiększaj stopniowo, rośliny muszą dostosować się do nowych warunków. Możliwe że kolonie bakterii padły, uzupełniłeś wkłady w kuble czy tylke przełożyłeś te z poprzedniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wkład był, więc dorzuciłem tylko te z zewnętrznego i od góry jest tak, gąbka, ceramika, gąbka, ceramika - kulki jbl.. Ok. jutro podmienie 50% i wtorek lub środa zrobię 30%.

 

świecę i tak 8h, więc może nie będę ruszał? Filtr przykręcić, czy zostawić na maxa? Jest na razie duży ruch, ale roślin mi nie targa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...