Jump to content

Zmiana filtra - plaga glonów


king1000
 Share

Recommended Posts

Tydzień temu podłaczyłem mój nowy kubełek jbl 901 (zmiana z zewnętrznego), po tygodniu mam całe szyby zielone, zielony kożuch bakteryjny i woda śmierdzi, aż mi zielono, co jest grane? Miało być lepiej, a jest gorzej? Filtr chodził na pół gwizdka, dziś przed chwilą rozkręciłem go na maxa, czy to złe ustawienie filtra wlot - wylot, czy co? Jeszcze dodam, że przerzuciłem ceramikę z poprzedniego filtra do kubełka i tyle. Czy to moze być wynik niedojrzałego filtra?

Link to comment
Share on other sites

Nie zalewałem filtra, po prostu podłączyłem wszystko, jest tam taki przycisk szybki start, zaciągnął wodę do kubełka, jak zaczęła woda z wylotu lecieć to pyk do prądu i zaczęło hulać. Potrząchałem kilka razy filtrem, aby lepiej odpowietrzyć w sobotę powtórzyłem operację, ale już nie było powietrza. Ustawiłem filtr na pół gwizdka i z dnia na dzień coraz gorzej. Jutro podmiana, więc może coś się poprawi? Ile dojrzewa taki filtr? 

 

O tym, że trzeba stary filtr zostawić, doczytałem dopiero wczoraj. Czyli rozwaliłem całą biologię? A ten smród to amoniak, tak?

 

Czy w takim razie robić jutro podmiankę?

Edited by king1000
Link to comment
Share on other sites

Rób drobne podmiany co 2-3 dni, zmniejsz czas świecenia do 6h do ustabilizowania zbiornika,następnie  zwiększaj stopniowo, rośliny muszą dostosować się do nowych warunków. Możliwe że kolonie bakterii padły, uzupełniłeś wkłady w kuble czy tylke przełożyłeś te z poprzedniego?

Link to comment
Share on other sites

Jeden wkład był, więc dorzuciłem tylko te z zewnętrznego i od góry jest tak, gąbka, ceramika, gąbka, ceramika - kulki jbl.. Ok. jutro podmienie 50% i wtorek lub środa zrobię 30%.

 

świecę i tak 8h, więc może nie będę ruszał? Filtr przykręcić, czy zostawić na maxa? Jest na razie duży ruch, ale roślin mi nie targa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...