Skocz do zawartości

Pokrywa 50x30 - wycięcie na kaskadę fzn-2


Kryc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój pierwszy post na tym forum, więc na początek się przywitam :)

 

Wiem, że podobne tematy już były, ale akurat chodzi mi o konkretną pokrywę i wycięcie. A mianowicie:

 

Mam akwarium aquael 50x30x30 profilowane z pokrywą aquaela z serii classic. Posiadam też filtr hailea BT-200, ale po pierwsze jest dość głośny, a po drugie robi dość duży młyn w akwarium. Zastanawiam się nad zakupem kaskady aquael FZN-2 (ewentualnie FZN-1 jeżeli 2 będzie za duża do pokrywy). Wiem, że pokrywa ma miejsca do wycięć pod kaskady z tyłu (nawet w instrukcji to opisują), ale ja nie mam miejsca na filtr z tyłu (szafka ma szerokość 33 cm). Dlatego chciałbym kaskadę umieścić z boku, ale świetlówka jest umieszczona dość blisko krawędzi pokrywy i nie wiem, czy będzie miejsce na filtr... A głupio kupić filtr i nie móc go założyć. A jeszcze wyciąć pokrywę i przekonać się, że nie mieści się to już w ogóle.

 

Orientuje się ktoś może czy da radę to tak zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać filtra z tyłu. Pisałem tylko, że w instrukcji pokrywy jest napisane, żeby z tyłu wycinać i jest narysowany filtr fzn jako pasujący.

 

Wiem, że w szerokości się mieści, bo to mierzyłem. Zdjęcia wycięć też powynajdowałem i oglądałem. Więc wiem jak to ma wyglądać. Zresztą samo wycięcie to nie jest żaden problem, nie takie rzeczy się robiło :) Jedyne o co mi chodzi, to o to, że świetlówka jest w odległości ok 8 mm od boku pokrywy i nie wiem czy nie będzie zawadzać o filtr. Nie wiem jak to jest w 60x30, ale jak coś mogę wrzucić zdjęcie z zaznaczeniem o co mi chodzi dokładnie (o którą odległość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o coś takiego:

- odległość oprawki na świetlówkę od boku pokrywy ok 8 mm

- odległość oprawki na świetlówkę od tego wywinięcia pokrywy na szybę ok 16 mm (na zdjęciu zamiast 20 powinno być 16)

- dół oprawki znajduje się na wys ok 15-16 mm nad górną krawędzią szyby

 

Dołączona grafika

 

Czy ktoś byłby w stanie to pomierzyć i zobaczyć czy się to mieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...