Skocz do zawartości

[450] Kawałek Wieprza


drakula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Chciałbym pokazać mój zbiorniczek, który ma ok 2,5 mies.

Wymiary: 150x50x60wys.

Filtracja:
HW 304
Aquael circulator 1500 + gąbka

Napowietrzanie:
pompka + kostka

Oświetlenie:
pokrywa ze standardowym 2x36

Podłoże:
ziemia z kretowiska + glina, na to żwir zakupiony na składzie budowlanym. Piasek pozyskałem z dna rzeki Wieprz, kamienie pozbierałem na polu.

Dekoracje:
korzeń robinii akacjowej(Robinia pseudoacacia L.) oraz olchy(Alnus glutinosa), znalezione w okolicy.

Flora:
grążel żółty(Nuphar lutea),
moczarka kanadyjska(Elodea canadensis Michx.),
rogatek(Ceratophyllum demersum L),
osoka aloesowata(Stratiotes aloides L.)
żabiściek pływający(Hydrocharis morsus-ranae L.)
rdestnica(chyba, nie wiem co to za gatunek)
rzęsa(Lemna L.)
jakaś roślina wyglądająca jak mech(nie wiem co to jest)

Fauna:
okoń(Perca fluviatilis)-3x
kiełb(Gobio gobio)-3x
płoć(Rutilus rutilus)-1x
wzdręga(Scardinius erythrophthalmus)-2x
ukleja(Alburnus alburnus)-3x
lin(Tinca tinca)-1x
krąp(Abramis bjoerkna)-1x
jazgarz(Gymnocephalus cernua)-2x
rak pręgowany(Orconectes limosus)
do tego od kilku do kilkudziesięciu drobnych rybek(płoć, ukleja, krąp) jako pokarm dla okoni.

Ryby karmię pinką, dżdżownicami, mrożoną ochotką, lasonogami, szklarką, czasem bezkręgowcami z rzeki łapanymi sitkiem oraz rybkami łowionymi podrywką(dla okoni).

Parametrów nie mierzyłem.

Wszystkie rybki złowione na wędkę, rośliny pozyskane z okolicznych zbiorników.

Dodaję kilka zdjęć. Trakujcie je proszę jako poglądowe, a nie artystycne ;). Wiem, że jedna z roślin jest chroniona. Pozdrawiam.

post-13590-13685169531038_thumb.jpgpost-13590-1368516953138_thumb.jpgpost-13590-13685169531762_thumb.jpgpost-13590-13685169532134_thumb.jpgpost-13590-13685169532514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie obejrzeć zbiornik z krajowymi gatunkami, które są niedoceniane przez większość ludzi trzymających ryby. Takie okonie to naprawde ciekawe i pięknie wyglądające ryby. Lin też jest niczego sobie, a stadko kiełbi buszujących przy dnie ożywia każde akwarium. Właśnie kiełbi bym dołożył jeszcze kilka sztuk. Wzdręgi, płocie i ukleje to zdaje się stadne ryby, więc lepiej było by zdecydować się na jeden gatunek w większej liczbie. Skoro wiesz, że masz chronioną rośline to tym bardziej powinna wrócic na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie obejrzeć zbiornik z krajowymi gatunkami, które są niedoceniane przez większość ludzi trzymających ryby. Takie okonie to naprawde ciekawe i pięknie wyglądające ryby. Lin też jest niczego sobie, a stadko kiełbi buszujących przy dnie ożywia każde akwarium. Właśnie kiełbi bym dołożył jeszcze kilka sztuk. Wzdręgi, płocie i ukleje to zdaje się stadne ryby, więc lepiej było by zdecydować się na jeden gatunek w większej liczbie. Skoro wiesz, że masz chronioną rośline to tym bardziej powinna wrócic na swoje miejsce.

Witam. Chodzi mi właśnie o to, aby trzymać jak najwięcej gatunków, a nie chcę przesadzić z ilością. Zauważyłem, że towarzyskie rybki, takie jak płocie bardzo dobrze czują się w stadach mieszanych, dlatego wcale nie trzeba pakować do zbiornika np. 15 krasnopiórek, żeby im było miło. Stadko złożone z kilku "białych" gatunków też się fajnie "bawi", a jest dla mnie o wiele ciekawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo! Zainspirowaleś mnie do stworzenia czegoś podobnego.

Pytanie, jaką temp. utrzymujesz w akwarium?

Mniej więcej tyle ile mam w domu, tak, abym nie marzł w nocy, czyli ok 18-20st, ale gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło, to i w mieszkaniu i w akwa temperatura rośnie. W czasie tegorocznych upałów miałem w wodzie 26,5 stopnia(termometr porównany z kilkoma innymi)i poza szybszym poruszaniem skrzelami ryby zachowywały się i żerowały normalnie. Dobra filtracja i napowietrzanie(bardzo ważne!!!) i legendy o utrzymywaniu poniżej 18st wkładamy między bajki! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakula, a jakbyś kiedyś chciał się wziąć za jakiś większy remont, to chciałbym Cię zainteresować takim projektem:

 

http://www.loaches.com/articles/images/a-river-runs-through-it/RTOct06.JPG/image_medium

http://www.loaches.com/articles/a-river-runs-through-it

http://www.loaches.com/articles/river-t ... old-design

 

Chodzi mi oczywiście o mechanikę, nie o wystrój :D. To jest projekt zapewniający jednokierunkowy przepływ w obrębie całego akwarium. Bez zwrotek i bez ryb siedzących w jednym miejscu, byle tylko pod prąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...