Skocz do zawartości

Poziom PO4 w kranowce???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu ok miesiaca mam problem z glonami a mianowicie mam wysyp zielnic na szybie i roslinki pokryly sie takim brazowym nalotem jakby sie porzadnie "zakurzyly" najbardziej jest to widoczne na kokombie i jeszcze jednej podobnej do kokomby (limnophila sessiliflora) a takze na mchu jawajskim (christmass moss), wiec zasiadlem do czytania jak temu zaradzic zakupilem testy na po4 zmiezylem i wyszlo miedzy 2-3,test na NO3 25-30 no to mysle tu cie mam i zdecydowalem wprowadzic jeszcze jedna dodatkawa podmianke w tygodniu w srode 10l (wczesniej podmienialem raz w sobote 15l lacznie z odmulaniem) akwarium 60l gesto osadzone roslinami, owietlenie 2x15w co2 bimbrownia, nawoze przy podmiance tym nawozem z alegro:( http://www.allegro.pl/item528245884_rew ... ferta.html ) w dawce troche mniejszej od zalecanej domyslam sie ze jest na bazie symfoni zlotej, a takze raz w tygodniu zelazo..... ograniczylem takze ruch wody w akwarium zakupilem 3 krewetki amano i wydawalo mi sie ze glony sie cofaja ale jednak nie..... troche jakby mniej ale ciagle sa...kilkukrotne badanie wody w ciagu tych podmianek troche mnie zdziwyly bo nie zmienily sie praktycznie nic NO3 zmniejszylo sie do poziomu 15-20, wiec wziolem sie badanie kranowki i tu zwatpilem bo test na NO3 wykazal 10, co jeszcze rozumiem, ale PO4 identyczne jak w akwarium czyli miedzy 2-3 :shock:

 

I tu pytanie,czy jest mozliwy taki poziom fosforu w wodzie z kranu ? czy moze te testy sa rabniete??? dodam ze testy robione kilkakrotnie . Czy jest jakis sposob na zbicie fosforanow oprocz chemi??, bo moje rosliny nie daja rady :( a boje sie ze pewnego razu "rabnie" mnie taki wysyp glonow ze niedam rady.....

I czy moze ktos z forumowiczow uzywa tego nawozu z alegro?? dodam ze glony pojawily sie juz przed zastosowaniem tego specyfiku, a jego dodanie do akwarium poprawilo wzrost roslin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No3 spada tylko gdy robie jeszcze dodatkowa podmianke w srodku tygodnia tak przewaznie utrzymuje sie na granicy 25-30,nie przypuszczalem ze w kranie moze byc tak duze stezenie PO4, dobrze ze nie rosnie jeszcze w akwarium tylko utrzymuje sie na takim samym poziomie....Oswietlenie to 2x 15w jedna to flora glo druga chyba sun glo ale pewny nie jestem (nie pamietam) w jakiej proporcji musialbym uzywac RO z kranowka do 60l litrow akwa ?? jesli mozna zapytac?? i dzieki za zaineresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...