Skocz do zawartości

Parametry wody 60l


mateusz1807
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś zrobiłem test wody paskami JBL EasyTest 6 in 1

Wyniki:

NO3 - między 100 a 250

NO2 - 0

GH - >21 d

KH - 10 d

pH - 8-8,5

Cl2 - 0

Według skali na opakowaniu zdecydowanie za dużo NO3 i GH, pH też trochę za wysokie. Nie bardzo się na tym znam i chciałbym żeby ktoś się wypowiedział co z tym dalej robić. Z tego co wyczytałem to za mało CO2 i przydałoby się więcej roślin szybko rosnących.

Woda podmieniana co 2 tygodnie, około 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zestaw Tetry 60l http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari ... niem/61743

Filtr zmieniony na Aquael Minikani 80

Obsada:

2 bocje

2 skalary

8 neonek

3 brzanki sumatrzańskie

2 brzanki rekinie

4 żałobniczki

3 molionezje

2 kiryski

1 glonojad

bojownik

2 sumiki szkliste

1 brzanka różowa

1 brzanka czerwona

2 bystrzyki ozdobne

2 razbora klinowa

2 kosiarki

Wiem że większość się złapie za głowę jak to przeczyta ale ryby żyją razem od roku i nie ma z nimi problemów.

Rośliny mam 3, ale nazw nie jestem pewien. Jedna to na pewno anubias, ale jaki to nie wiem. 2 to chyba będzie Żabienica Blehera, a 3 nie mam pojęcia. Dość długie łodygi na końcach smukłe liście, trochę jak ta żabienica, kolor ciemnozielony od spodu taki bordowy. Z tego co wyczytałem muszę dać więcej CO2 i obniżyć NO3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada do korekty.

Ale nie o obsadę pytasz więc zajmnijmy się wodą. Ze względu na dużą ilość ryb poziom azotów jest jaki jest. Poczytaj o cyklu azotowym. Żeby zmniejszyć no3 będą potrzebne podmiany wody. A więc. Dziś i jutro głodówka dla ryb. Dzisiaj przyszykuj sobie z 40 procent wody. Jutro podmiana bez czyszczenia filtra i odmulania dna. Cztery dni po podmianie nastepna podmiana też taka większa kolo 30 procent plus czyszczenie dna. Dwa dni po ostatniej podmianie czyszczenie filtra - jeżeli jest taka potrzeba (w wodzie z akwarium). Po tych czynnościach no3 powinno spaść. Ze względu na dużą ilość ryb będziesz musiał częściej podmieniać wodę.

Wykonaj testy odstanej wody kramówej. Będziesz dzieki temu wiedział czy coś ci nie zatwardza wody w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...