Skocz do zawartości

Ramireza


Kałasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi oto że kupiłem te rybki kupiłem 3 wydaje mi sie że 2 samce 1 samica ponieważ samica jest jasna i nie ma płetwy pod brzuchem ichodzi oto że samica wydaje sie zdrowa a 1 samiec ma oczy jak... i ma na nich tako czerwono kroste na tym oku a drugi ma cos z pyskiem po prawet stronie pyska u dolu ma jakby 3 oko ma jakby lyknol jakiegos pręta.. prosze o pomoc mam tylko ramirezyw moim 72l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedcie coś o oczach.

oko, wysadzenie, obrzęk

- obrzęk ciała, zaburzenie koordynacji ruchów, deformacja kręgosłupa, duszenie się, postrzępienie płetw, martwica płetw, ciemne plamy, blade guzki, nastroszenie łusek - ICHTIOSPORIDIOZA

- apatia, brak apetytu, stopniowe chudnięcie, ukośne gwałtowne pływanie, zblednięcie, nastroszenie łusek, zanikanie płetw, guzy - potem wrzody - MYKOBAKTERIOZA

- brak apetytu, zblednięcie kolorów, obrzęk ciała, nastroszenie łusek, zaczerwienienie odbytu, deformacja szkieletu, zblednięcie skrzeli, pływanie przy powierzchni, wrzody, odchody cienkie śluzowate, punktowe przekrwienia - POSOCZNICA

- krosty, "pryszcze", pojedyncze, biało-żółte (1-2 mm) - SPOROZA (?)

 

oko, zmętnienie

- konwulsje, niepokój, wyskakiwanie z akwa, szybkie poruszanie skrzelami, śluz, postrzępienie płetw - CHOROBA ZASADOWA

- białawo-żółte punkciki (do 0,3mm) - jak posypane proszkiem, ocieranie się, śluz, pociemnienie, chudnięcie, brak apetytu, złożone płetwy, posklejane płetwy - OODINOZA (CHOROBA WELWETOWA)

- (u ryb drapieżnych) - CHOROBA KWASOWA

Żródło: viewtopic.php?f=6&t=16197

 

Zacznijcie też uczyć się szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się siwa... bo zaczęła się rozkładać... normalne.

 

Podaj więcej informacji o akwarium, bo z kart nie wywróżymy. Jaki filtr, jak długo te ryby są, czy są rośliny, jak długo jest akwarium, jak długo dojrzewało, co masz w tym akwarium (dodatki/ozdoby). Dobrze było by znać parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się siwa... bo zaczęła się rozkładać... normalne.

 

Podaj więcej informacji o akwarium, bo z kart nie wywróżymy.

A najlepiej dostosuj do tego tematu: viewtopic.php?f=6&t=14640

I tak możesz się jeszcze cieszyć że Twój post nie został jeszcze nie usunięty,dzięki uprzejmości moderacji(do autora postu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72l

Dojrzewał praktycznie 2 mies.

-filtr hj 311b chodzi cały czas,

Została para ramirezek,

-1 cryptocoryna mała

-napowietrzanie z filtra grzałka 50W,

Zwykły pokarm w płatkach stosowałem, nawóz aqua plant,

- Temperatura 24.C-26.C

brak testu;/

Wszytsko czyszczę, co tydzień odpuszczam jakieś 15-20% wody.

Już jedna ramireza zdechła, było 3 teraz te 2, to została 1. Jest zdrowiutka, pływa, je. Druga cały czas siedzi pod korzeniem, nic nie je, ma duże oko a na tym oku czerwoną kropkę pomocy.

Zdjęcia nie dam, bo mój aparat tego nie uchwyci.

 

Jeszcze jeden taki post i poleci ostrzeżenie. Pisz poprawnie.

mod: Rudzielec178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano 2 ramireza zdechła miała takie same objawy jak 1 wyupiaste oczy siedziała caly czas na dnie nic nie jadly pod koniec żywota zaczeła latać po całym akwarium jak głupia i pod tafle wody jak by łykała powietrze .ciesze cie tylko z tego że została mi 1 ramirezka zachowuje sie normalnie spożywa pokarm ma ładne kolorki pomorzecie zdiagnozować co mogło sie stać z tamtymi prosze .

 

Ps. ostatnia moja ramirezka zachowujesie noramlnie jak napisalem wyżej tylko jest strasznie płochliwa może to cos oznaczać. i mam ją samą w akwarium 72l nie zdechnie z samotnosci ;d? z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomorzecie zdiagnozować co mogło sie stać z tamtymi prosze .

Nie wkleiłeś zdjęcia to co mamy zgadywać.

Po drugie wysłałem Ci link i nawet cytat z tematu o tej "narośli" na oku. Przeczytałeś? Zacząłeś na tą chorobę leczyć?

 

tylko jest strasznie płochliwa może to cos oznaczać.

Że się boi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...