Skocz do zawartości

[160L] Ogólne


marcin.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium:

160l

 

Obsada:

2x parka skalara

1+1 p. ramireza

2+1 p. kakadu

1+1 z. niebieski

2x kosiarka

7x kirysek spiżowy (jeden Albinos) i jeden sterby

8x rodostomus

 

Roślniy:

nurzaniec

żabienica blehera

anubias

cryptocoryny wendtii i jakaś jeszcze

i jakaś jedna której nazwy nie znam

 

sprzęt:

Filtr kubełkowy eheim

Filtr 100-150 Atman wewnętrzny (wspomagający)

Grzałka elite 100W

Napowietrzacz Atman

Dekoracje:

korzenie mangrowca

kokosy

skałki

 

Tło:

Fototapeta (myślę nad zmianą na coś innego)

 

Co sądzicie o akwarium? I co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie sie prezentuje ten baniaczek ,ale obsada nie bardzo szczegolnie skalary za maly litraz :!::!:

Parkę skalara można mieć już w 100 litrowym akwarium tylko musi być wysokie na 50 cm . Więc skalary mogą być ;)
ja bym to między bajki włożył

100l na parę skalarów to stanowczo za mało i skalarów nie powinno się trzymać w parach tylko w grupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie sie prezentuje ten baniaczek ,ale obsada nie bardzo szczegolnie skalary za maly litraz :!::!:

Parkę skalara można mieć już w 100 litrowym akwarium tylko musi być wysokie na 50 cm . Więc skalary mogą być ;)
ja bym to między bajki włożył

100l na parę skalarów to stanowczo za mało i skalarów nie powinno się trzymać w parach tylko w grupie

Chyba nie masz pojęcia o skalarach i na pewno ich nie miałeś jeżeli piszesz że skalary trzyma się w grupach.

To są pielęgnice i żyją w dobranych parkach. 160 l w zupałeności starczy na dwie parki, tym bardziej że to 160 ma 100 cm długości czyli tyle co dwieście. Po za tym jest mocna roślinność czyli mają gdzie zrobić swoje terytoria i rewiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100l na parę skalarów to stanowczo za mało i skalarów nie powinno się trzymać w parach tylko w grupie

 

 

A ja się z tym zgadzam. Oczywiście powinno się trzymać je w grupie, bo tak podobno żyją w naturze, ale trzyma się je w parach, bo w małych zbiornikach ich agresja może się źle skończyć. No i oczywiście w odpowiednio dużych zbiornikach jak dla mnie to w baniaku ok. 200l to może para żyć do pewnego wieku.

 

Teraz odnośnie akwarium. Radziłbym zostawić tylko skalary i ramirezy, bo tyle pielęgniczek, że jak się zaczną rozmnażać to kocioł się zrobi i tylko niepotrzebny stres dla ryb. No i trzeba dokupić kosiarek żeby 5 było conajmniej! A no i oczywiście powinien być jeden gatunek kirysków, bo różne nie tworzą stada, a to ryby stadne. Chyba że miałbyś np 4 takie i 4 inne to ujdzie.

 

Akwarium wygląda ślicznie ale ja bym zmienił tło na jednolite czarne koniecznie i dosadził z tyłu jakieś wysokie rośliny. Np. hygrophile polysperme. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz pojęcia o skalarach i na pewno ich nie miałeś jeżeli piszesz że skalary trzyma się w grupach.

To są pielęgnice i żyją w dobranych parkach. 160 l w zupałeności starczy na dwie parki, tym bardziej że to 160 ma 100 cm długości czyli tyle co dwieście. Po za tym jest mocna roślinność czyli mają gdzie zrobić swoje terytoria i rewiry.

hehehe poczytaj najpierw a później się wypowiadaj http://www.superakwarium.pl/zaglowiec-skalar-id422.html (2 linijka) ;)

optymalny zbiornik dla skalarów to moim zdaniem 375l i tam można mieć 3 dobrane parki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie masz pojęcia o skalarach i na pewno ich nie miałeś jeżeli piszesz że skalary trzyma się w grupach.

To są pielęgnice i żyją w dobranych parkach. 160 l w zupałeności starczy na dwie parki, tym bardziej że to 160 ma 100 cm długości czyli tyle co dwieście. Po za tym jest mocna roślinność czyli mają gdzie zrobić swoje terytoria i rewiry.

oj mylisz się bardzo się mylisz

ale nie chce mi się nawracać cię z twojej jakże złej drogi

żyj dalej zaślepiony kłamstwem

ja mogę jedynie wskazać tobie kierunek http://www.superakwarium.pl/zaglowiec-skalar-id422.html (2 linijka) ;)

optymalny zbiornik dla skalarów to moim zdaniem 375l i tam można mieć 3 dobrane parki

A odpowiedz mi na jedno pytanie czy miałeś kiedyś w akwarium skalary? Jestem pewny że twoje doświedczenie w hodowli pielęgnic jest zerowe. Miałem 5 skalarów w 260 l i zapewniam cię że nie żyją w grupach ani nawet troche. Wypowiedziała się shaniqa która też ma 4 skalary w podobnym litrażu i właściciel się na pewno zasugeruje jej zdaniem, a nie twoim. I co mają z tym wspólnego trzy parki w 375 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że minimum na stado to właśnie 6 szt

więc panie badaczu specjalisto od skalarów uważasz że lepiej się znasz od panów którzy obserwowali tą rybę latami i uznali że jest stadna?

gdzie byś nie czytał o tej rybce widnieje jak byk ryba stadna uważasz się za lepszego znawce? to gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem łukasz o co się kłócisz. Najlepszym przykładem na to, że Skalary to ryby stadne jest shadow i jego zbiornik, gdzie Altumy pływają razem jak ławica neonów. W moim akwarium też pływa kilka skalarów i również są zawsze w grupie. Na czas tarła dobrana para odłącza się od reszty stada, później powraca. Skalary nie żyją w monogamii i nie alienują się od reszty po znalezieniu "swojej drugiej połówki". Tak samo zresztą jak i w życiu. Na co dzień idziesz z dziewczyną (o ile masz) i kolegami na piwo, ale do łóżka już kolegów nie prosisz.

 

A tak nawiasem mówiąc - chyba masz nieco wygórowane mniemanie o sobie, skoro jesteś skłonny podważyć lata badań naukowców i dowody żywcem wyjęte okiem kamery z wód Amazonki i wpierać nowe teorie początkującym nt. skalarów. To, że coś się uchowało nie jest jednoznaczne z tym, że posiada się już niepodważalny autorytet.

 

To że raz Ci kanapka spadnie masłem do góry, nie oznacza, że każda kolejna spadnie w ten sam sposób. [ o ile rozumiesz, co mam przez to na myśli ]

 

A odnośnie akwarium, to moim zdaniem obsada zmierza w jakimś tam kierunku. Pozostałbym przy SA i zamienił Kosiarki na Otocinclusy, a kakadu również bym oddał by zrobić typowo biotopowe akwarium. P. Kakadu to owszem SA, ale Białe Wody. Nieco inne parametry itd... Jeżeli chodzi o skalary. Na 1 parę, na upartego bym przystał przy tym litrażu, choć wydaje mi się, że rybki nie do końca mogą w tej sytuacji zachowywać się swobodnie i naturalnie. Tło sztucznie się prezentuje, więc pomyślałbym o czymś stonowanym i jednolitym, opcji jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek nie zamierzam podważać autorytetu innych, ale sam wiesz jak zachowują się skalary za "piątke" z akwarystycznego, a jak altumy które mają instynkt. Wiem że masz 4 w swoim akwarium i jak podrosną zobaczysz jak się zachowują. Ja poświęciłem temu gatunkowi na prawde sporo czasu i dużo zaobserwowałem. I swoimi doświadczeniami oraz obserwacjami chcę się podzielić z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 240l mam dwie pary i wygląda to tak:

jedna (dominująca) jak ma tarło to reszta ma wydupiać z akwa ... jak nie ma tarło to są razem

w małym akwa mam 10 2cm skalarków i pływają jak razborki - zawsze razem

 

wnioski - kobieta psuje kontakty z kolegami :P

a tak szczerze to na dwie dorosłe pary 240l to za dużo na okres tarła ... być może ma na to wpływ żę moje akwa ogólnie jest dość przerybione gdyż mam tam teraz obsady z dwóch zbiorników i ogólnie panuje "nerwówka"

 

do tematu

akwa ładne i przyzwoite, jeśli skalary się tolerują to ok a jeśli nie to pokombinuj z aranżacją żeby rośliny dawały im zasłonę przed "złym okiem sąsiada"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 240l to za mało na 2 pary! nie mają jak zejść sobie z oczu

dlatego pan mądraliński lukasz1992 nie zaobserwował tego że to ryba stadne

po prostu nie zapewnił odpowiednich warunków

poza tym neony też nie zawsze pływają razem a jednak jest to ryba typowo stadna

ale jest największym badaczem i znawcą gatunku więc jak on mówi że nie jest stadny to musi tak być :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, skalary mają swoje rewiry i i nic im się nie dzieje. Trą się co tydzień- dwa. Gdy jedna parka ma tarło druga jest na drugiej stronie i nie przeszkadzają sobie. I na pewno nie pływają razem, tylko jedna jest po prawej stronie a druga po lewej. Tak samo kakadu i ramirezki, u nich ciężko zaobserwować agresje. Dziękuję za komentarze i dodam nowe fotki jak zmienię tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...