Skocz do zawartości

Walki skalarów.


zdybu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam dwa średniej wielkości skalary (4 cm) w 65l akwa (wiem ze to troche za malo dla skalarow, ale jak je dostalem to co zrobic). Lecze cale akwa od ospy teraz i mam temp 29 st. uzywam ichtiosanu. Od dwóch dni skalary bardzo się gryzą, u jednego była ospa ale już zanika, ale jest on jakis slabszy plywa ciagle z tylu, nawet nie podplywa jesc. Najdziwniejsze jest to ze to on zaczyna te walki. co mam z nimi zrobic? mozliwe ze drazni je wyzsza temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiecie.. 2 samce skalarów to troszkę źle jak są do siebie agresywne...jeśli jesteś do nich przywiązany to nie wiem co masz zrobić, ale jednak dla ich dobra kup samiczka, a oddaj tego który jest silny (tego słabego zostaw) dlatego że pomyśl jakie warunki maja skalary w sklepach akwarystycznych.. u mnie w sklepie jest okolo 5-10 skalarow w 10l akwa moze mniejszym... oddaj silniejszego i kup samice. Chociaż własnie tak sobie pomyslalem ze zawsze mozesz oddac jednego skalara jakiemus koledze :P .

Trzymaj sie kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 2 samce to wiadoma sprawa że co jakis czas bedzie dochodziło do walk o dominacje ........ Ja miałem 1 samca i 2 samice w 250l zbiorniku kiedy dobrala się para dróga samica nie miała lekkiego życia musialem dac ja do innego zbiornika .I tobie tez polecam zmiane samca na samice a to ze w sklepach trzyma się 10 skalarów w 10 l wody nie świadczy o tym ze to dobrze ...... Tam jest przerybienie i w takich warunkach napewno nie dojdzie do walk bo niby o co mają te ryby walczyc......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...