Skocz do zawartości

pokarm dla otosków


jeronimo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeżeli nie będą jadły, to poproś kogoś, kto nie jest uczulony na soję, aby wrzucił tabletkę dla ryb dennych.

raczej liczyłem na to że przy okazji ktoś mógłby spojrzeć na skład swojego pokarmu i jeśli nie ma soji to podać nazwę produktu.

Ja w domu mam Tropical'a "VegeTabin B" -> z tego co widziałem to kiryski (panda) się na to rzuciły :shock: a glonojad nie zdążył (kiryski karmie TetraWaferMix)

 

Jeden (z pięciu) dzień po wprowadzeniu padł :cry:

wiec postanowiłem jakoś dokarmić moje otoski... dziś jadły ogórka i chyba im smakowało ;) (http://www.elem.internetdsl.pl/akk/s_kk.html)

 

Otosków nie trzeba dodatkowo karmić chyba że nie masz żadnych glonów w akwarium.

Nowe akwarium wiec pewnie glonów mało...

 

Da się jakoś rozpoznać że Otosek głodny bo brakuje mu naturalnego pokarmu? ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski trzeba dokarmiać. Właśnie dlatego, że sama nie ocenie czy się wystarczająco najadły glonami. Raz na parę dni (+/-3) wrzucam wafersa. Ja mam TetraPleco Wafer, to wrzucam jednego na 4 otosy. Wcześniej miałam Tropicala green algae wafers, to wrzucałam połówkę. W obu w składzie nie wyszczególniono soji, ale napisano bardzo ogólnie "roślinne ekstrakty białkowe", więc może być wszystko.

 

Może używaj pęsety, albo rękawiczek?

Albo przeżuć się na warzywka jak ci już polecono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabletek zrezygnowałam, bo się szybciej rozpuszczały niż wafersy. Mięsnych nigdy nie wrzucałam, roślinne chętnie wcinały też razbory galaxy i gupiki. Trzeba tylko dobrać odpowiednią ilość i częstotliwość dawkowania pokarmu, bo rzeczywiście otoski mogą się rozleniwić ;) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...