Skocz do zawartości

Kilka pytań


TeceK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, najpierw opisze sytuacje, a potem pytania: Założyłem w czw nowe akwarium (bardziej przenosiny starej obsady i flory do nowego), akwarium niestety nie dojrzewało, bo nie miałbym gdzie trzymać obsady (dodałem do nowego akwarium odstaną wodę 24h + woda ze starego akwarium + dojrzała gąbka od filtra [tu tez pewna adnotacja gąbka była kupywana nowa, ale była wypłukana w brudzie ze starej gąbki i działała 2 dni w starym akwarium i teraz jest w nowym] + BactoActive firmy Tropical]

Akwarium Aquael (z zestawu Shrimp Set 30) 30l
Filtr pat mini z gęstą gabka 14x9cm z deszczownią skierowaną pod ukosem do tafli wody (filtr ustawiony jest na minimalny przepływ, bo jak ustawie na więcej to robi wir mimo deszczownicy)
Grzałka Happet 50W z termostatem
Oświetlenie Leddy Smart Plant 6W (zacząłem świecić od 7h)

Flora:
Micranthemum MONTE CARLO (z hodowli in vitro)
Crassula helmsii GRUBOSZ HELMSA (z hodowli in vitro))
Lobelia Cardinalis Mini (z hodowli in vitro)
Gałęzatki (ze starego akwarium)
Anubias nana (ze starego akwarium)
Mech jawajski (ze starego akwarium)
Bacopa monnieri (ze starego akwarium)

Fauna:
1 ślimak Military
ok. 40-50 krewetek red cherry

Pod roślinami są ćwiartki/ połówki kulek gliniano-torfowych. Nawoże co 2 dni 1ml Planta Gainer Carbo i 1ml potasu.

I tu pytania:
1. Zauważyłem, że na trawniku Monte Carlo zaczęły się robić dziury w liściach, czy stosować potas codziennie 1ml czy zostawić co 2 dzień?
2. Czy jeśli filtr jest ustawiony na minimum z deszczownią (większa moc = wir mimo deszczowni) to będzie dobra filtracja?
3. Czy lampka Leddy Smart Plant 6W jest odpowiednia do moich roślin (nie chciał bym już jej zmieniać)? Ile wtedy jest W/l ?
4. Czy dokupienie nawozu z firmy Aqua Art Macro ma sens?
5. Czy zostawić nawożenie carbo i potasem co 2 dzień?

 

post-23038-0-65758800-1444505589_thumb.jpg

 

post-23038-0-66567500-1444505675_thumb.jpg

 

post-23038-0-41712300-1444505768_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...