Skocz do zawartości

Mętna woda...


Antado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza przyczyna to na 100% niedojżałe akwarium.

Druga, lanie uzdatniacza w ilościach , jak by to napisać, za dużo.

Nie trzeba podaczas zakładania akwarium lać uzdatniacza, uzdatni wodę i nic po za tym a kawarium i tak musi dojżewać przez około trzy tygodnie przed wpuszczeniem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? trochę czytałem i 2tyg to dobry okres na adaptację akwarium... poza tym pytałem osoby, które prowadzą sklepy akwarystyczne i info sie potwierdza... nie wlewalem uzdatniacza niezgodnie z instrukcja... gdyby woda nie była dobra dla rybek to juz by chorowaly, a bawią sie swietnie mimo zmetnienia... wiec sadze, ze to jakaś inna przyczyna... może pokarm, który dostałem od znajomego... ryby go nie jadly wcale...musiałem go wylawiac... może on zawalił cos w mikroklimacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz nie zrozumiale.

Zalałeś akwarium i przez dwa tygodnie lałeś uzdatniacz? Co dzień?

Jakie masz ryby w akwarium i ile?

Ile poszło butelek by tą wodę uzdatnić i na jakiej podstawie zdecydowałeś że jest już odpowiednia do wpuszczenia ryb?

Słabe masz oświetlenie.

 

Edit:

 

Takim filtrem nie zapewnisz czystej wody też przy okazji w akwarium.

Jaki to litraż i wymiary akwarium?

Beznadziejna filtracja jest przyczyną mętnej wody i glonów w akwarium.

 

Regulamin 6.2. +1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie odzwieciedla tego, bo jest słabej rozdzielczości... Uzdatniałem akwarium przez dwa tyg lejąc BactoActive raz na tydzień i na początku uzdatniacza pt: Esklarin. Rybek 10. wietlenie oryginalne od producenta.

 

Edit:

 

Takim filtrem nie zapewnisz czystej wody też przy okazji w akwarium.

Jaki to litraż i wymiary akwarium?

Beznadziejna filtracja jest przyczyną mętnej wody i glonów w akwarium.

 

52 litry i podobno ten filtr jest okej to tego litrażu... Albo ludzie, u których zasiegałem info na ten temat się nie znają... Ale obaj prowadzą sklepy akwarystyczne...

 

Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc, wpadłeś. Zwykle w zestawach zakładają marne oświetlenie jak i filtrację.

Lepiej akwarium samemu składać a nie kupować gotowe zestawy.

Sprzedawaca zawsze wszystko zachwali a jak masz bigos to jeszcze u niego leki zakupisz i zarobi, nie słuchaj co ma do powiedzenia.

Do sklepu idze się z wiedzą co chcesz kupić, a nie zadawać pytania.

Jakie masz fundusze na filtr?

Od tego zależy marka i typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe oświetlenie, to mniejszy wybór w roślinach filtracja ma tu małe znaczenie.

Ale filtr to serce akwarium, i musi być super dobry, polecam jbl green line e 701 duży ma regulację a znając apetyt akwarystyczny nada się równiż pod akwarium 200l z mniejszą obsadą.

Na pewno kiedyś pomyślisz o większym akwarium, to tylko kwestia czasu więc pomyśl na przyszłość.

Jak dobierzemy do koszy odpowiednie złoża to będziesz zadowolony.

JBL nie zawsze wie czego Ci potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rasbor - nie masz pojęcia o czym piszesz. Ten filtr spokojnie pociągnie to akwarium, byleby nie było przerybienia. Proponujesz kubełek do 52 litrów zastanów się poważnie co wypisujesz, e701 zrobi z tego akwarium pralkę. Podobnie ma się kwestia uzdatniacza zawierającego bakterie które Antado użył - bardzo dobrze zrobił, takie uzdatniacze przyspieszają dojrzewanie akwarium.

 

Co do zmętnienia, jest to zwykły atak pierwotniaków. Zbyt szybko wprowadziłeś ryby do akwarium to jest główna przyczyna tego ataku.(ryby wpuszaczmy stopniowo, najpierw powiedzmy 5, po tygodniu kolejne itd) Pierwotniaki pochłaniają sporo tlenu i ryby mogą się dusić, musisz wdrożyć maksymalne napowietrzenie jakie jesteś w stanie zorganizować.(filtr na maksa, ew. pompka i kamień napowietrzający).

 

Akwarium nie oświetlaj przez 2-3 dni, ryb przez ten czas nie karm.(nic im z tego powodu się nie stanie)

Po 1-2 dniach zmętnienie zacznie się zmniejszać, później woda zacznie się klarować. Gdy zaczniesz doświetlać możesz zacząć karmić ryby, jednak maksymalnie raz dziennie i w małych ilościach, resztki zbieraj. Podmień wodę po 5 dniach w ilości 10l.(woda odstana 24h) Przez co najmniej 2 tygodnie nie wpuszczaj więcej rybek. Jak zmętnienie minie dosadź roślin i wrzuć sporo rogatka. Oświetlanie zacznij od 5h i codziennie zwiększaj o 30min, aż dojdziesz do 10h i to będzie max. ile możesz oświetlać akwarium. Filtr przepłucz po ok. 2 tyg. w wodzie odlanej z akwarium.(pod żadnym pozorem kranówką) Możesz wtedy także podać BactoActive zgodnie z tym co napisane na opakowaniu.

 

Tutaj masz moje zmagania z podobnym problemem, opisałem tam co robiłem i wodę mam już klarowną.

atak-pierwotniakow-po-restarcie-t55383.html

 

Tak na marginesie - fatalnie dobrałeś ryby, zupełnie nie pasują do twojego akwarium jak i mają inne wymagania odnośnie wody. Zdecydowanie za mało roślin, jak nie dosadzisz będziesz miał problem z glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponujesz kubełek do 52 litrów zastanów się poważnie co wypisujesz, e701 zrobi z tego akwarium pralkę.

Słyszałeś kiedyś o regulacji w filtrach kolego albo o rozwiercaniu deszczowni? Nadfiltracja zawsze jest potrzebna.

W razie zbyt dużego przepływu można też filtr zapchać złożami w miarę ciasno, przepływ spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania podzielone, miło czytać.

W mojej 25l pracuje na full odkręcony eheim 2213, pralki nie ma a litraż o więcej niż połowa tego co on ma i przepływ podobny do jbl e700.

Nie dążę do sprzeczki.

Większy filtr, lepszej jakości woda i rzadziej jest potrzeba zaglądania do środka.

 

Po edytowaniu, oszczędziłem pracy moderatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...