Skocz do zawartości

200l od nowa


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram Atreyu. Jako podobną propozycję, do miękkiej wody, poleciłbym szczupieńczyki, szczególnie ciekawsze formy pochodzące z Kamerunu lub Indii:

 

Szczupieńczyk pręgowany

Fundulopanchax sjoestedti

lub mniejszy Aphyosemion splendopleure

 

są o tyle ciekawe, że mając akwarium z pokrywą możesz obniżyć poziom wody i karmić je owadami latającymi, na które polują skacząc. Wymaga to oczywiście odpowiedniego zagospodarowania zbiornika.

 

Ogólnie ciekawe ryby można znaleźć googlując pod hasłem PANCHAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belonesox belizanus Niechce nikogo obraźić ale te rybki są brzydkie i akurat nie trafiają do mego gustu. A unas w łodzi niewidziałem takiei rybki.

Ale za to (channa gachua) sa dosć podobne do tego co widziałem tylko tamte były w super iaskrawych kolorach były cudne.

No i napewno bedzie iedno gatunkowe tylko ile moge mieć takich rybek w akwarium.

No chyba ze ktoś ma jeszcze jakis pomysł. Akwa będzie w sypialni i chciałbym przed snem sie zrelaksować patrzac na ładna rybke (rybki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chanką masz ten problem, że może Ci się trafić jak u Mordimera : po prostu nie będą się chciały przed Tobą pindrzyć i będą czekać aż zgaśnie światło.

 

W jaki klimat celujesz z tym akwarium? Kamienie? Drewno? Ciemne akwa i punktowe światło tworzące pojedyncze snopy w ciemnej toni wodnej? Mono doświetlone holendry?

 

 

Jeśli chcesz mieć akwarium do oglądania wieczorem, to pomyślałbym nad Buszowcem. Ryba aktywna właśnie w porze zmroku. Atakuje z zaskoczenia. Dorasta do 20 cm, w akwarium do 15. Do tego mógłbyś dołożyć parkę Motylowca. To wszystko karmić drobnymi rybkami. Najlepsze by było akwarium długości 120cm, ale od biedy 100 też się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepraszam za błędy. Jeszcze jedno małe pytanie. Czy Pielegniczka Czerwonobrzycha 1x2 może być z Razborą Klinową i Molineziami? I w jakich ilościach?

A i pytanie o inne akwa czy Anubiasa można złamać w połowie bo urósł mi strasznie wielki?

 

Edytuj posty! przeczytaj regulamin.

Ostanie ostrzeżenie

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędy. Jeszcze jedno małe pytanie. Czy Pielegniczka Czerwonobrzycha 1x2 może być z Razborą Klinową i Molineziami? I w jakich ilościach?

A i pytanie o inne akwa czy Anubiasa można złamać w połowie bo urósł mi strasznie wielki?

 

Edytuj posty! przeczytaj regulamin.

Ostanie ostrzeżenie

kubas

Jak mam edytować jak była zrobiona poprawka i zablokowane zeby już nie edytować.

 

Do akwarium 200l 30szt Razbory bedzie w sam raz? No i 1x3 Barwniaka.

A Gurami parka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...