Skocz do zawartości

Żółtawy odcień wody


Marian1129
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym że nie mogę uzyskać od 2 lat krystalicznie czystej wody w moim akwarium.

 

Jest to akwarium 450l,

2 filtry, tetra tec ex 1200 + filtr mechaniczny z wydajnością 300l/h

obsada nieduża : 2 pielęgnice, 6 sumów, 1glonojad

Rośliny: 4 kryptokoryny

 

Po wymianie calutkiego zbiornika woda będzie krystaliczna powiedzmy tydzień-2, natomiast podmieniając 20-30% wody co tydzień nie pomoże, woda i tak nabierze swojego żółtego odcienia i akwarium nie wygląda zbyt fajnie:(.

 

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów. Przy podmianie wody używam soli akwaryjnej odkażającej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz korzenie lub inne drewno, które silnie (nadal) uwalnia garbniki do wody powodując jej herbaciane zabarwienie, może korzeń jest z iglaka.Link do przygotowania korzeni korzenie-preparacja-porady-t11051.html . Może sumy dnem poruszają, co masz jako podłoże? Pytań może być jeszcze wiele. Poza tym wciąż jest zanieczyszczana poprzez odchody, gnijące rośliny, niezjedzony pokarm. Na pewno pomocne będzie zdjęcie, wprawne oczy forumowiczów wychwycą być może coś, co Nam wydaje się czymś innym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniam wodę to jeżdżę rurką z siatką po całym dnie więc moje dno jest czyściutkie.

Wcześniej miałem piasek, pozbyłem się go i aktualnie mam same dno z kamyczków o średnicy ~ 0.3cm

Korzeń jest wielki ale ma już z 5 lat, wciąż leży w wodzie więc chyba się wypocił ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana całego zbiornika odbywała się w sumie raz, przy wymianie piasku, bo drażnił mnie piasek który zbijał się strasznie i gromadził w sobie kupe syfu. Po pewnym czasie wolałem odnowić zbiornik i wtedy zaaplikowałem podłoże z kamyczków, które przepuszczają wodę w przynajmniej dno nie szkodzi mojej nie klarownej wodzie.

 

A może polecacie jakieś środki lepsze, a przede wszystkim tańsze odkażające wodę od Soli Akwaryjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...