Skocz do zawartości

Zielona Woda po Heathosan.


Damianos1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wlałem healthosan i woda zrobiła się zielona co robić?

 

- temperatura wody 25

- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie Supervit ,Vitally & Color Vegetable , Hikari Wafers

- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna co 2 tyg

- pojemność akwarium 60 l

- obsada ryb w akwarium Neon innesa 10x Neon czerwony 10x Gupik 10 x mały glonojad (oddam jak urośnie tak wiem jakie one są duże!)

 

obecność żywych roślin 4 rośliny nie wiem jakie.

- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny Healthosan żeby mi ryby nie chorowały.

- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium). Tak akwa ma 7 miesięcy

- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy) Claro 600 l/h

 

Przenoszę//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem healthosan i woda zrobiła się zielona co robić?

Po healthosanie to jest normalne.

Jak włączysz światło w akwarium to healthosan sam się rozłoży.

Po zakończeniu leczenia możesz dodać do filtra węgiel aktywny.

Światło wyłącz podczas leczenia tych ryb.

Opisz objawy choroby, skoro zaczołeś je leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ryby są zdrowe to nie musisz a nawet nie powinieneś dodawać jakich kolwiek leków.

Nawet zapobiegawczo.

U mnie ryby ostatnio chorowały na to jakieś 1,5 roku temu, wyleczyłem i nie dolewałem nic już później. Nic nie zachorowało.

Ryby wykazywały się dziwnym zachowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy

 

Jednokomórkowiec tego orzęska jest widoczny gołym okiem, ponieważ ryba jest cała w białych, małych punkcikach. Najpierw są one widoczne na płetwach i plecach ryby. W pierwszej fazie choroby ryby ocierają się o dekoracje i rośliny próbując pozbyć się pasożyta. Spada również apetyt ryb. Jeśli w skrzelach dojdzie do inwazji orzęska to ryba dusi się, gdy zaś między naskórkiem a skórą właściwą osiedli się znaczna ilość pasożytów to następuje powolne odrywanie się płatków skóry od ciała. Jeśli dojdzie do zachorowania wylęgu ginie on bardzo szybko w nerwowych konwulsjach.

 

Wskazuje to na kulorzęska.

 

3 tyg temu wlałem CMF i ryby wyzdrowiały może im już przechodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...