Skocz do zawartości

Powtórne zmętnienie wody


Marlon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy.

Wiem, że popełniłem błąd przy zakładaniu akwarium ale czasu już nie cofnę. Proszę o odpowiedź.

 

Bez bicia przyznaję, że założyłem córce akwarium (żwirek płukany i gotowany, rośliny) w taki sposób jak kiedyś (25 lat temu) się robiło czyli w 2 popołudnia :oops: . Po fakcie usiadłem dopiero do lektury i zdębiałem jak dziś to wszystko jest ładnie opisane. Gonił mnie czas i nie miałem pojęcia o współczesnych procedurach. 10 maja 2012 wlałem wodę a 11 wpuściłem kilka rybek (gupiki, mieczyki, molinezje, zbrojniki). Do wody dolałem odpowiednią ilość Tetra AquaSafe oraz wsypałem sól akwarystyczną - porada od sprzedawcy (Już wiem, że nie zaleca się ich słuchać). Kilka dni później mętna woda i nieciekawy zapach. Wchodzę więc na internet i czytam a tam cykl azotowy.... !!! Woda 15 maja zrobiła się klarowna, rybki na szczęście żywotne, w pełni wybarwione. 16 i 17 wrzuciłem glonojadom po 1 tabletce http://allegro.pl/tubifexbetatab-pokarm-w-tabletkach-glonojad-50-sz-i2347821556.html. Kilka godzin upłynęło a w akwarium mętna woda... Czy ten pokarm mógł to spowodować? Dodatkowo powiem, że w ogóle glonojady nie zwróciły na niego uwagi.

 

Obiecuję, że kolejny zbiornik założę wg prawideł sztuki akwarystycznej!!!

 

--- Akwarium 50l, oświetlenie 15W, filtr gąbka + węgiel - wewnętrzny HJ-311b ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mógł to spowodować pokarm, ponieważ zaczął się rozkładać i brudzić wodę, a nie masz stabilnego biologicznie akwarium, więc jeszcze długo potrwa zanim to coś będzie prawidłowo żyło ;)

Polecam poczytać jeszcze i o ile to możliwe, postarać się od nowa, lepiej założyć akwarium; najprostsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza była by kaskada ale na pewno masz pokrywę i nie zechcesz jej przerabiać. Co do filtra wewnętrznego możesz kupić np.AQUAEL FAN 1 PLUS :arrow:http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-aquael-fan-1-plus-akwarium-do100l-i2343811033.html , lub podobny , wedle uznania.

 

 

Wiesz ten, który był zakupiony w zestawie rzekomo spełnia wymagania na 50l.

 

To co mówi , pisze sprzedawca nie zawsze jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...