Skocz do zawartości

Kurz w wodzie


cimias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem na początku po przeczytaniu forum myślałem, że to może pierwotniaki ale wydaje mi się, że jednak nie. Woda nie jest mętna ani mleczna generalnie bardzo wręcz klarowna, ale gdy przyjrzymy się z bliska z ok. 20 cm to widać w wodzie mikroskopijny biały kurz najbardziej widoczny jest na czarnym tle na tle roślinek jest mniej widoczny. Sytuacja utrzymuje się od początku startu akwarium czyli od 8 grudnia, zastanawiam się teraz czy to nie jest po prostu widoczny z bliska tlen w wodzie a jeżeli nie to co to może być?

 

Akwarium 112L proste 80x35x40

filtr JBL e701 deszczownia ustawiona pod wodą otworami w górę, ceramika, bio kulki MICROMEC, włóknina, gąbki

parametry wody według paskowego testu JBL są OK

temp. 24-25 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika oczywiście wypłukana jak i pozostałe wkłady przed zalaniem, filtr JBL e701 posiada prefiltr niby w środku ale spróbuję założyć prefiltr na końcówkę zasysającą. W środku zamiast waty mam włókninę http://allegro.pl/wloknina-do-jbl-e700- ... 28811.html ale jak trzeba to kupię watę. Co do wkładów pierwszy koszyk od dołu zasypany do pełna ceramiką porowatą ba ta oryginalna od JBL była gładka połowa drugiego koszyka to te bio kulki od JBL MICROMEC i dwie warstwy włókniny na te kulki no i ostatni koszyk combi standard dwie gąbki od JBL i dwa te prefiltry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam duży problem z wodą w akwarium. W wodzie pływa dziwny kurz, który osadza się na szybach i dnie. Próbowałem już zmiany żwiru, bo myślałem że to jest to, ale nie pomogło. 50% podmiany wody, sól niejodowana, przyciemnianie na 4 dni też nie pomaga. Jakiś czas temu (2 miesiące) zdechła mi rybka i leżała w wodzie kilka dni. Od tamtej pory nie mogę wyjść na prostą.

Link do filmu:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...