Skocz do zawartości

Pomoc przy założeniu akwarium 112l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę założyć akwarium 112l (80x35x40). Moje doświadczenie w akwarystyczne jest nie wielkie. Mam takie pytania:

1. Ryby - jakie wybrać? Myślałem nad: molinazją, neonki, gurami, pielegniczka kakadu, bojownik i oczywiście glonojad. Chciałbym więcej mniejszych i może z 3-4 większe,

2. Podłoże - trochę poczytałem i popytałem większość poleca JBL Manado, czy będzie odpowiednie? Może coś lepszego albo z czymś pomieszać?

3. Rośliny - tu jestem kompletnie zielony, co wybrać? Chciałbym naturalne.

4. Sprzęt - jaki filtr? Tu jest bardzo szeroki wybór, każdy chwali swoje. Z deszczownicą czy bez? Kaskadowy czy nie? Wewnętrzny czy zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik może się pociapać z niektórymi rybami np. kakadu, co do gurami to nie jestem pewna, ale to też zależy na jakiego trafisz. Rośliny to ja proponuje przede wszystkim anubiasa jest piękną rośliną łatwą i potrzebującą małej ilości światła, może jakąś niedużą żabienice, bo gurami czasami podgryzają roślinki. Do tak małego akwarium to może być filtr wewnętrzny, w zależności co będzie w końcu z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę założyć akwarium 112l (80x35x40). Moje doświadczenie w akwarystyczne jest nie wielkie. Mam takie pytania:

1. Ryby - jakie wybrać? Myślałem nad: molinazją, neonki, gurami, pielegniczka kakadu, bojownik i oczywiście glonojad. Chciałbym więcej mniejszych i może z 3-4 większe,

2. Podłoże - trochę poczytałem i popytałem większość poleca JBL Manado, czy będzie odpowiednie? Może coś lepszego albo z czymś pomieszać?

3. Rośliny - tu jestem kompletnie zielony, co wybrać? Chciałbym naturalne.

4. Sprzęt - jaki filtr? Tu jest bardzo szeroki wybór, każdy chwali swoje. Z deszczownicą czy bez? Kaskadowy czy nie? Wewnętrzny czy zewnętrzny.

1. Jakie wybrać? Kwestia gustu, ale jak ty wole małe i powiem że mam neonki simulansy, razborki galaxy, bystrzyki poziomkowe, bojownika leniucha :D i jeszcze kiryski,glonusie, i xxx krewetek ale to w 300l. Molinezje? Jak ci się podobają... szybko się rozmnażają, gurami? nie wypowiadam się bo nie miałam, kakadu? nie wiem czy nie będzie ganiać mniejszych rybek.

2. Ja mam aqua substarateII+ z floranem i jestem zadowolona, ale jest droższy od manado.

3. Na początek często polecają heńka, ludwigę itp, musisz popatrzeć co ci się podoba i zobacz czy masz wymagane wymagania do uprawy. Jeśli dasz dobre podłoże, do standardowej pokrywy dodasz świetlówki/ę i zwieńczysz dzieło co2, masz swobodne pole do wyboru.

4. Chyba każdy powie że najlepiej filtrują zewnętrzne, polecam tetra tec ex 600 lub 700,

jbl profi http://allegro.pl/jbl-cristal-profi-e-7 ... 43576.html

albo (! b. dobre) eheim np. http://allegro.pl/eheim-ecco-pro-2032-n ... 10729.html lub http://allegro.pl/eheim-classic-2211-do ... 10730.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Co powiecie na taka obsade:

neonki - 10 szt,

otoski lub kosiarki - 5 sztuk,

pielegniczki ramireza - 2 szt

proporczykowiec - 4 szt lub razbore galaxy 8 szt ?

Co wy proponujecie?

 

 

Ja bym dał :

15-20 Neonów innesa

6-8 Otosków

Ramirezki parkę

Zamiast drugiej ławicy dał bym jakiś harem np. (Prętnik karłowaty 1+3 , Gupik 1+3, Bojownik 1+2/3) coś z tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Co powiecie na taka obsade:

neonki - 10 szt,

otoski lub kosiarki - 5 sztuk,

pielegniczki ramireza - 2 szt

proporczykowiec - 4 szt lub razbore galaxy 8 szt ?

Co wy proponujecie?

A mi się podoba taka obsada, tylko jakie proporczykowce? Kap lopez? Ładne, miałam kiedyś, ale bardzo się chowały w roślinności, z resztą razborki galaxy też są u mnie takie płochliwe, nie chcą mi dać się oglądać :D Co innego przy karmieniu :D. Zdecydowanie wziełabym otoski, bo chyba kosiarki rosną spore, a neonków tak 15szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...