Skocz do zawartości

Pielęgniczki kakadu


ludek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś kupiłem do mojego 60l akwa parke kakadu. Przyznam że nie doczytałem dokładnie że muszą one żyć w haremie. Nie wiem teraz co zrobić czy dokupić jeszcze jedną samice? Samiec nie jest agresywny nie atakuje innych ryb raz tylko zauważyłem że podpłynął do ślimaka i chwycił go za czułko. Co mam robić teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwa mam 4 gupiki pawie oczko, 3 kiryski spiżowe i właśnie tą parke kakadu. Ale przygladałem się dzisiaj długo mojemu akwa i ten sameic nie atakuje nikogo,pływa sobie spokojnie w dolnych cześciach zbiornika, samica też jest spokojna. Chciałbym sobie dokupić jeszcze jakies male rybki ale jak bede musiał dokupić tą samice kakadu to wtedy inne ryby odpadają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tymi haremami-ja nigdy tego nie praktykuje a rozmnażałem te ryby z powodzeniem (300 małych co miesiąc). Kakadu można z powodzeniem mieć jedynie parę. U mnie próby podrzucenia 2 samicy(w 100 litrowym) kończyły się zawsze zgonem tej, która dała się zdominować i zastraszyć przez silniejsza samicę. Jak już dokładać to co najmniej tak żeby były 3 lub 4 samice jak już ktoś na siłę chce harem. Agresywność tych ryb to głównie okres tarła i opieki nad młodymi ale to normalne, że samica broni swojego potomstwa i dlatego jeżeli dojdzie do tarła(zauważysz po zmianie ubarwienia samicy) najlepiej zabrać pozostałe ryby żeby uniknąć starć. Ja osobiście zabieram ikrę i sam inkubuje a samicy po czasie mija zapęd i sytuacja się uspakaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie rady ale chciałbem bardziej jakieś kolorowe ryby tak w środkową część akwa. Przy dnie mam już kirysy i często przebywają też tam moje kakadu więc wydaje mi się że jak dodam tam jeszcze 3 kirysy to będzie ciasno. Poradzcie jakie ryby mogłbym dodać do akwa w środkowe części zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie rady ale chciałbem bardziej jakieś kolorowe ryby tak w środkową część akwa. Przy dnie mam już kirysy i często przebywają też tam moje kakadu więc wydaje mi się że jak dodam tam jeszcze 3 kirysy to będzie ciasno. Poradzcie jakie ryby mogłbym dodać do akwa w środkowe części zbiornika

Ale nie nrozumiesz że kirysy to ryba stadna i te 6 sztuk to minimum? Jak jest ich mało to sie źle czują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...