Skocz do zawartości

Prętnik morelowy (trójbarwny)


Saton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 2 prętniki (nie wiem czy to samiec i samica ale raczej tak) oby dwa osobniki były zakupione w tym samym sklepie około 4 miesięcy temu jeden z tych osobników stał się dość grubawy przypuszczam że jest to samica trwa to od mniej więcej 2 tygodni, "samica" ta spoczywa zazwyczaj między roślinami bądź na dnie akwarium, zauważyłem też że nie spożywa pokarmu tak jak dawniej "łapczywie" moje pytanie jest takie czy zanosi się na tarło czy rybka jest raczej chora ? z miłą chęcią dodałbym zdjęcie ale chwilowo nie mam takiej możliwości gdy tylko będę mógł zamieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności wogóle czy to parka ale mogę dodać że rybki jakiś czas temu zachowywały się podobnie jak te na tym filmiku

nie zauważyłem jednak by "samiec" budował jakieś gniazdo, widać jedynie jak samiec sporadycznie zagania samiczkę i tak jakby ją "podgryzał"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałeś rację dzisiaj gdy się obudziłem rybka leżała martwa zrobiłem zdjęcie gdy tylko dostanę się na drugiego kompa zamieszczę.

 

Zdjęcia nie są najlepszej jakości bo robione niestety telefonem ale chyba wystarczą

Moje pytanie jest jeszcze takie czy prętnik który pływa obok martwej rybki to w 100% samiec i jak odróżnić samca od samicy bo chcę dokupić mu towarzystwo

 

Niestety coś mi nie idzie zamieszczenie zdjęć zamieszczam więc linki na fotosika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1dc ... ec10e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/888 ... 50168.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e06 ... e9b6f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No sytuacja nie jest ciekawa...

Tu masz wiele propozycji, więc sobie poradzisz:

leżenie na dnie

- mała ruchliwość, brak apetytu, zblednięcie, pływanie przy źródle ciepła (grzałka, lampa), pleśniawka - PRZEZIĘBIENIE

- zataczanie się, pływanie na boku, pływanie głową w dół - ZABURZENIA FUNKCJONOWANIA PĘCHERZA PŁAWNEGO

- rozdęcie (puchlina), odchody długie ciagnące, zaczerwieniony odbyt, brak apetytu, wypluwanie pokarmu, kołyszące ruchy, stanie w miejscu, apatia, chowanie się, nerwowość, przyśpieszony oddech, pływanie przy powierzchni, ocieranie się, pociemnienie, pojaśnienie - BLOAT (ROZDĘCIE)

Po drugie:

Nie wiem jaki masz litraż, ani jaką resztę obsady, ale u zdrowego Prętnika widać ranę prawdopodobnie po walce (zdjęcie nr3). Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad zmianą obsady, bo prawdopodobnie jest z nią problem skoro ryba jest pokaleczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...