Skocz do zawartości

Gurami mozaikowe (Tarło)


bombel09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik tarliskowy powinien być możliwie duży oraz stać w spokojnym otoczeniu. W czasie tarła samiec oplata samicę swym ciałem i obraca ją grzbietem do dołu, kierując jej brzuch w stronę gniazda. Składane przez nią jaja zawierające kropelki tłuszczu podpływają ku powierzchnia samiec umieszcza je w wielkim gnieździe z pęcherzyków powietrza. Natychmiast po tarle samice należy usunąć z akwarium. Piecze nad jajami sprawuje samiec, usuwa się go z akwarium dopiero gdy młode zaczaja swobodnie pływać. Przy wychowie młodych poziom wody obniża się o 5 cm. Przez pierwsze 3-4 dni młode karmi się orzęskami, wrotkami i najdrobniejszymi larwami widłonogów. Później można już podawać larwy solowca.

 

Źródło http://www.superakwarium.pl/gurami-moza ... id544.html

Mam nadzieje że coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem :) Lecz chodzi mi o to kiedy ryby będą gotowe na to?

Odpowiedź tkwi w twoim pytaniu. Przystąpią do tarła kiedy

będą gotowe

.

 

Możesz im w tym pomóć:

Jeżeli zapewnisz im odpowiednie warunki do życia na pewno systematycznie będą przystępować do tarła.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Przeniosłem już ryby do innego akwarium ma ono 36 litrów. Woda została mocno przefiltrowana i napowietrzona,ale widzę ,że rybki są w stresie ponieważ zblakły im kolory oraz siedzą w jednym miejscu... Do akwarium nie dawałem żadnych roślinek ani żwirku, ponieważ wyczytałem na jakiejś stronce, że nie konieczne jest "upiększać" akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Bojowników i Danio akwarium na tarło ok, ale nie dla Gurami. Zresztą nie wiem jakich rozmiarów masz te rybki, więc ciężko powiedzieć.

 

Ostatnio zauważyłem nawet,że samiec odgania samice od siebie, czy to może być jakiś początek?

Hmm raczej to powinno być odwrotnie. Chyba, że pomyliłeś samicę z samcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, samiec tak na oko ma z 7 cm,a samica ma 8. Na pewno wiem co do odróżnienia :). Nie chcę ich męczyć i stresować, bardziej może spróbuje dodać trochę żwiru oraz roślinek. W ostateczności przeniosę je do większego akwarium i dokupię więcej roślinek m.in te pływające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...