Skocz do zawartości

KREWETKA FILTRUJĄCA POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam już dosyć długo różnego rodzaju krewetki. Wiem że zrzucają pancerz, jednak nigdy nie przyglądałem się czy stają się takie jak martwe czy po prostu gdzieś się chowają. Dziś moja największa krewetka leży na dnie i od czasu do czasu ma jakby drgawki jakby ktoś poraził ją prądem. Ryby nie reagują na nią w ogóle. Co mam robić? Czy ona zdycha czy to normalne przy zmianie pancerzu... ?

 

Dołączona grafika

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie mam doświadczenia z atyopsis moluccensis niestety, mam gabony i u nich wylinka wygląda następujaco, najpierw krewetka chowa się do jakiejś grotki czy innej jamki, siedzi tam cichutko przez czas jakiś aby potem kilkoma gwałtownymi szarpnięciami i innymi rzutami ciała wyskoczyć ze starej skorupki. Tej coś ewidentnie dolega, ale tak po zdjęciu nie będę w stanie wymyślić czegokolwiek. W normalnych warunkach odłowił bym ją do osobnego baniaka zalanego w jakiejś tam części wodą z baniaka w którym normalnie przebywa, włączył napowietrzanie, do tego powoli dodawał bym świeżą wodę, żeby zniwelować ewentualne szkodliwe substancje które mogły jej zaszkodzić. Nic więcej tak na teraz nie wymyślę. Pomocne były by na pewno parametry wody i obsada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...