Jump to content
 • entries
  5
 • comments
  9
 • views
  29,311

Od zera do bohatera


tomekmak

2,910 views

 Share

Witam wszystkich na moim skromnym blogu.

Blog powstał w wyniku przypadku i raczej jako swojego rodzaju pamiętnik niż rzecz pod publikę.

Jak nietrudno zauważyć, jestem na tym forum "świeży", a żeby być bardziej dosadnym w ogóle jestem świeży na wszelkich forach akwarystycznych.

Dawno temu, jak byłem jeszcze piękny i młody (teraz mi tylko "i" zostało) parałem się akwarystyką - jakieś 20 lat temu. Były to nieco inne czasy.

Całkiem niedawno postanowiłem powrócić do hobby. Na początek w porozumieniu z żoną nabyłem niewielki zbiorniczek - 60l 60x30x33 w opcji profil.

Rzekomo kompletny zestaw na allegro. Okazało się, jednak, że ta kompletność jest względna - niestety zastosowałem kryterium ceny.

W zasadzie zakup tego zbiornika potraktowałem jako swojego rodzaju eksperyment socjotechniczny na sobie pt. "Czy złapię bakcyla ponownie".

Okazało, się że nie dość że eksperyment się powiódł, to jeszcze zaraziłem swojego Ojca (który notabene 25 lat temu zaraził mnie) który to kupił zbiornik 200l (100x40x50).

Zakup zbiornika dla Taty był już nieco bardziej przemyślany - przekopałem różne fora, ale to przypadło mi najbardziej do gustu.

Wystartowaliśmy z akwariami z Ojcem mniej więcej w odstępie 2 tygodni (ja wcześniej). Moje całkiem ładnie się "ułożyło", po 3 tygodniach nie wytrzymałem i nabyłem rybki.

Moja obecna obsada to 1xOtosek 4xKirysek Spiżowy, Parka Prętników, 6xNeon Inessa i do tego 7 gupików (2 panów 5 Pań). Tata wystartował nieco później, ale chyba brakło mu cierpliwości

i wpuścił rybki wcześniej. No i niestety przyplątała się jakaś ospa, leczenie, pady rybek itd itp. Ale jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Tata wpadł na pomysł, że jego 200l jest dla niego za małe i on by chciał większe. A że z natury jest człowiekiem czynu przemyślał sprawę, pomierzył i ustaliliśmy, że 450l będzie dla niego w sam raz. Padło na zbiornik 150x50x60. A że ten 200l stał się Tacie zbędny - niewiele myśląc postanowiłem od niego go odkupić po promocyjnej cenie :D:D:D.

 

Blog będzie głownie dotyczył właśnie tego zbiornika 200l - zbiornik w tym momencie jest jeszcze u Taty, znajdzie się u mnie najprawdopodobniej przed świętami.

 

W kolejnym poście opiszę co zamierzam z tym zbiornikiem zrobić i jaki efekt będę chciał osiągnąć.

 • Like 2
 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...