Skocz do zawartości

Ziemia do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ziemię uniwersalną najtańszą w auchan by wyłożyć ją w akwarium i chciałem ją wstępnie przepłukać więc wlałem do niej wody i cała ta ziemia poszła do góry nic nie było na dole czemu tak się stało czy ktoś może wie, przecież jak ją wyłożę w zbiorniku to zrobi się bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi... Ziemię płukałeś w akwarium? Czy ziemię w ogóle płukałeś? Bo i jedno i drugie się mija z celem a poza tym ziemia służy jako podłoże/nawóz dla roślin i ładujesz ją pod piach a nie jako wystrój akwarium.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ziemia ogrodowa to jakby nawóz i jego się nie płucze.

Do suchego akwa wkładasz to na samo dno i zasypujesz żwirkiem tak żeby nie przedostała się do akwarium po zalaniu.

 

 

 

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy kropką. /Miniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega przepłukał ziemię to mam wątpliwości czy wszystko przemyślał jeżeli chodź o jej zastosowanie. Zastanów się dlaczego chcesz ją użyć, poczytaj jeszcze jak powinno się to robić. Z niewiedzy w tym przypadku mogą wyniknąć duże kłopoty ze zbiornikiem. Napisz co chcesz uzyskać stosując ziemię bo może się okazać ,że jest ci niepotrzebna bo np. będziesz miał 4 rośliny na krzyż. Pamiętaj też o oddzieleniu ziemi od szyb strefą piasku czy czym tam będziesz ja zasypywal, ale o tym doczytasz mam nadzieję też.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przgotowuję się do założenia akwarium LT i naczytałem się w internecie że ziemię się piecze w piekarniku, że ziemię się płucze i inne różne takie Mój problem polega na tym że zakupiłem ziemię i ma chyba za dużo torfu i kiedy zalałem ją wodą ona wypłynęła na wierzch czy coś takiego mogę zastosować bezpiecznie w akwarium i nie wypłynie mi to na powierzchnię Czy lepiej iść na łąkę i wykopać trochę ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemię sypiesz na dno bez płukania i innych dziwacznych szamanskich zabiegów. Daj z 2 cm ziemi, dac na to 4-5 cm piasku czy innego podłoża w zależności czy chcesz ryby przydenne czy nie . Pamiętaj by oddzielić ziemię od szyb akwarium buforem z podłoża. Cała filozofia.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemię sypiesz na dno bez płukania i innych dziwacznych szamanskich zabiegów. Daj z 2 cm ziemi, dac na to 4-5 cm piasku czy innego podłoża w zależności czy chcesz ryby przydenne czy nie . Pamiętaj by oddzielić ziemię od szyb akwarium buforem z podłoża. Cała filozofia.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Poczytaj co to mineralizacja ziemi i co ma na celu.

 

Faktycznie jak po zalaniu wszytko pływa to kupiłeś torf z dodatkiem ziemi z takim podłożem będziesz miał kwaśną wodę... No chyba ze tego chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność następująca: piach/podłoże(dookoła ścian po kilka cm, jak to wspomnial psycho39, strefę buforową układasz) --> w powstałą "dziurę" ładujesz ziemię --> pszysypujesz piachem czy z czego tam chcesz podłoże --> delikatnie lejesz wodę co by Ci się nie wymieszało to wszystko i gotowe

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bez tej mineralizacji ziemi tak prosto z łąki może być, bo w tych poradach na necie to różnie bywa. Chciałem się zapytać przy okazji o rybki, bo pisało też że można szybciej wpuszczać, wolę spytać kogoś doświadczonego, mam wodę która stoi już tydzień w pojemniku i po zalaniu akwarium ile potrzeba jeszcze czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bez tej mineralizacji ziemi tak prosto z łąki może być, bo w tych poradach na necie to różnie bywa. Chciałem się zapytać przy okazji o rybki, bo pisało też że można szybciej wpuszczać, wolę spytać kogoś doświadczonego, mam wodę która stoi już tydzień w pojemniku i po zalaniu akwarium ile potrzeba jeszcze czasu.

Czytaj : http://forum.superakwarium.pl/topic/29317-m%C3%B3j-przepis-na-akwarium-ro%C5%9Blinne/

 

Ziemia  zebrana  z kretowiska najlepiej świeżego  jak najbardziej  takiej  kopanej szpadlem z łąki nie polecam.

 

Ryby wpuścisz jak się zamknie cykl azotowy a to w zależności od warunków  trwa 10-30 dni  ,a o zamknięciu cyklu powie ci stężenie NO2  które MUSI  być stabilne i wynosić  zero  do tego ci potrzebny test na NO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu koledze trzeba też podpowiedzieć, bo wychodzi na to, że nigdy nie miał akwa o bakteriach, które muszą się rozwinąć w zbiorniku. A testy jeśli to problem to tak jak u mnie jest takie centrum gdzie można podejść z woda i za darmo zrobią testy i ewentualnie pomogą jeśli coś nie tak. Pozdrawiam i powodzenia.

 

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka

 

Pisownia. Zaakceptowałeś regulamin więc go przestrzegaj. /Miniu/

 

Maniek z tego co widzę założyłeś wcześniej wątek akwarium LT i kolega opisał ci co masz zrobić z ziemią i zakładasz nowy wątek o ziemi. Trochę bez sensu. Sam się zaraz zamotasz.

 

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka

 

 

Ostatnie pisemne upomnienie za pisownię.

Jeżeli nie minęła doba od napisania postu to go edytujemy. Połączyłem.

/Miniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...