Skocz do zawartości

włosy na szybach na roślinach i dziwne kokony


koberise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam nietypowe pytania. Zalożylem wlasnie akwarium roślinne. 160l narazie filtr wewnetrzny (czekam na zewnwletrzny) oswietlenie 2x45 Zalane ok tydzień temu . Piasek przepłukany korzenie z poprzedneogo akwarium (oprocz jednego ) na ktorym wyszedł biały nalot ale to juz sobie poradziłem. O kilku dni zauwazylem ze na szybach zaczynaja sie pojawiać białe kokony w środku których ewidentnie coś się natomiast na szybach i roślinach pojawiają się białe włoski. O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie tych "kokonów", bo ciężko mi to sobie wyobrazić, biały nalot to mogą być zielenice jednokomórkowe, jeśli są lekko zielonkawo białe.

Daj zdjęcie całego akwarium, spis roślin, jak długo świecisz dziennie? Parametry wody? Masz stosunkowo mocne oświetlenie + świeże akwarium z nie ukończonym cyklem azotowym, raczej nieuniknione są glony, ale bez dokładnego opisu akwarium i zdjęć, ciężko jest zgadnąć co to i pomóc.

Szkoda, że nie poczekałeś na 2 filtr ze startem akwarium, słaba filtracja może być powodem wysypu glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie tych "kokonów", bo ciężko mi to sobie wyobrazić, biały nalot to mogą być zielenice jednokomórkowe, jeśli są lekko zielonkawo białe.

Daj zdjęcie całego akwarium, spis roślin, jak długo świecisz dziennie? Parametry wody? Masz stosunkowo mocne oświetlenie + świeże akwarium z nie ukończonym cyklem azotowym, raczej nieuniknione są glony, ale bez dokładnego opisu akwarium i zdjęć, ciężko jest zgadnąć co to i pomóc.

Szkoda, że nie poczekałeś na 2 filtr ze startem akwarium, słaba filtracja może być powodem wysypu glonów.

Nie mam możliwości teraz zrobienia zdjęć ale już doszedłem co to za alieny. Na roślinach musiałem przynieść ślimaka, zostawia zarodki na szybach. Samego ślimaka jeszcze nie zlokalizowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...