Skocz do zawartości

[54L] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chce dołożyć dodatkowe oświetlenie do mojego akwarium i chciał bym sie dowiedzieć czy będzie ono wystarczające dla moich roślin (które niedawno zakupiłem) oraz czy lista zakupów którą przedstawie poniżej zamyka sprawę jeżeli chodzi o rzeczy które będę potrzebował do tego celu. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i sugestie :)

 

Akwarium 60x30x30 z oryginalną plastikową pokrywą

Oświetlenie 1xT8 15W (obecnie POWER-GLO)

 

Rośliny:

• rotalla rotundo folia

• microsorium 2 rodzaje

• anubias

• hateranthera zosterifolia

• moczarka kanadyjska

• vallinseria american,

• hydrocotyle leucocephala,

• pistia,

• gałęzatka,

• mech jawajski,

• mech christtmas...

ile czego nie liczyłem...

 

Zwierzęta:

1x Ramireza (chwilowo druga jest obecnie w innym zbiorniku dopóki nie podrosną krewetki)

8x Neonek

około 20x Krewetki white pearl czy jakoś tak

Chce dołożyć dodatkowe 2 świetlówki T8 tj.:

- 1x Dey light 15W T8 6500K (taką mam ale ma około roku)

- oraz myślałem nad taką Świetlówka T8 Sylvania GROLUX 15W (44cm) 8500K

ale nie wiem czy będzie odpowiednia...

No i pytanie, JAK JE USTAWIĆ

 

Lista zakupów (czegoś brakuje) ??

- Statecznik 1x30W lub 2x15W T8 Vossloh-Schwabe x1

- Starter ( Zapłonnik ) S2 PHILIPS x2

- Świetlówka T8 Sylvania GROLUX 15W (44cm) 8500K x1

- Oprawka hermetyczna do świetlówki T8 x4

- Oprawka do startera przykręcana (16V) x2

- Metalowe uchwyty do świetlówek T8 (2 szt.) x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wiadomość na piv.

 

Nie baw się w stateczniki magnetyczne. Więcej kombinowania. Po za tym, większe zużycie prądu i dużo bardziej się grzeją.

Ciekawe co Ty mu tam na doradzałeś :| Po to jest temat żeby mówić o wszystkim na forum.

Grzesiek jedna 15W T5 wystarczy w zupełności. Jeśli dasz 2 będzie Ci trudno utrzymać składniki pokarmowe dla roślin na odpowiednim poziomie, a to równa się glony. Dałbym 15W jakiejś dayligt. Kup 2 stateczniki elektroniczne. Wygoda, oszczędność oraz nie aż tak duży koszt, 2 oprawki bryzgoszczele z przwodami, 2 opaski na świetlówki, 1 kabel z włącznikiem na przewodzie. Power-glo z przodu, daylight z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Ty mu tam na doradzałeś :| Po to jest temat żeby mówić o wszystkim na forum.

Jesteś ciekawy? Wsadź nos do kawy. :):mrgreen::D:lol:

Gdybym napisał na forum to, co wysłałem na priv, zaraz byś krzyczał, że off topic lub nie ten dział.

================================================================================

 

Jeśli chcesz mieć zbiornik LT, to 15W faktycznie wystarczy. Jeśli natomiast chcesz mieć ładne, czerwone roślinki, to min. 2x15W. Jednak bez odpowiedniego dawkowania nawozów się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...