Jump to content

Eheim Professional 3e 2074 - czy ktoś posiada ??


d.pasek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Kolega zakupił Eheima 2224 koszt ok 400zł, po prostu fantastyka totalnie niesłyszalny, wiec wziąłem przykład e tej firmy, lecz troszkę z wyższej półki, za dużo więcej (ok 1000zł) zakupiłem Eheim Professionel3 350 typ 2074, wykonanie pierwsza klasa, funkcjonalność rewelacja, komputerowe sterowanie i jego funkcje po prostu świetne, jest jedno ale, mianowicie: słyszalność-

bardzo istotna dla mnie rzecz, nie jest straszna, ale jest. Zastanawiam się czy on nie jest jakiś wadliwy, biorąc pod uwagę dwa modele wstecz, które są niesłyszalne.

Czy miał ktoś może do czynienia z tym produktem ??

Link to comment
Share on other sites

nie jest raczej dźwięk czegoś, co wpada w wibracje, podłożem jest wykładzina, dźwięk dochodzi jakby ze środka, zapowietrzanie też niema prawa wystąpić, iż wyposażony jest w system "auto air out" sam rozpoznaje powietrze i je usuwa. Nie wiem, ale inwestycja ponad 1000zł, oraz wybór renomowanej firmy zawiódł mnie, powinien nie odchodzić od poprzednich modeli, lecz być od nich bardziej udoskonalony, na tym polega rozwój, potrzebuję opinii kogoś kto posiada taki sam filtr.

Link to comment
Share on other sites

ja osobiście gwarantuję za 2224 jest niesłyszalny, a filtracja nienaganna, chciałem coś nowszego i mam, co prawda dźwięk jest do zniesienia, ale biorąc od uwagę jego zautomatyzowane funkcje, to jak by nie patrzeć, pierwszy filtr na rynku połączony do komputera na USB, oraz świetnie spełniający swoje funkcje.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Mam bliźniaczy model 2080. Jest niesłyszalny. Poruszaj nim porządnie kilka razy. Odwróć wtyczkę w kontakcie(odwrotna polaryzacja czy coś w tym stylu. Słyszałem o takich przypadkach). Kolejny krok to sprawdzenie czy coś się nie zaplatało w wirnik. Jeżeli to nie pomoże to oddaj na gwarancji. Eheimy to nie młynki do kawy, one są niesłyszalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć

Ja mam eheima 2222 jest bardzo cichy, w nocy gdy jest cicho może go usłyszysz, można powiedzieć, że wcale nie wydaje dźwięków.Natomiast jakoś tak anemicznie wpuszcza wodę. Teraz rurkę z otworami zamontowałem nad powierzchnią wody, aby coś natleniała. Sądziłem, że woda wylatywać będzie pod dużym ciśnieniem a tu rozczarowanie. I nie wiem czy ten typ tak ma. Filtr ma dwa tygodnie i nawet go juz czyściłem myśląc że przyczyną są zabudzenia, ale nic to nie dało.

 

Wcześniej miałem FZN 2 i mam wrażenie, że wiekszy ruch wody robiła ta kaskada .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...