Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu roślinek


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiele to da ,sama zamiana świetlówki na świetlówkę,bo i tak przy 0,27W/L będą rosły cieniolubne roślinki tj.

Anubias,moczarka,rogatek,nie które cryptocoryny.Ja proponuję oprócz zamiany dodać jeszcze jedną świetlówkę i wtedy pomyśleć o tych bardziej wymagających.Zrób tak aby suma Watów przekroczyła lub chociaż zbliżyła się do 0,5W/L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy na pewno przyczyna tkwi w świetlówce? Ja mam taką samą,a roślinki prawie mi wychodzą z akwa.Zapytam o taki drobiazg...Czy wyjęłaś roślinki przed posadzeniem z koszyczków,bądź zdjęłaś metalowe spinki z nich? Pytam,bo czasami taki drobiazg psuje wszystko,a ludzie zachodzą w głowę co się dzieje.Czasem jakiś "mądry" sprzedawca mówi osobie,żeby tego nie robić i stąd to pytanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wata nie jest aż tak istotna, ale zaleca się ją usunąć przed umieszczeniem ziela do akwa...

 

Jak masz ok. 0,5w na l. wody w akwa nie wiekszym niż standardowe 50l to urośnie Ci tam raczej wszystko pomijając trudne w utrzymaniu wywłóczniki, kabomby czerwone, alternantery i inne. Wejdź w spis roślin na stronce głównej portalu i poprzeglądaj - sporo tam jest roślin do wyboru. Jak Ci roślinki marnieją to możliwe że czegoś ze skł. pok. im brakuje. Z tych komercyjnych produktów to planta gainer jest dość chwalona.

 

Tematy tego typu - no sorka lenistwo z deka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...