Jump to content

Tarło Ramirezek


Recommended Posts

Witam,

 

Moje ramirezki właśnie są świeżo po tarle... czy jest szansa by wychowały potomstwo (jeżeli nie zjedzą ikry) przy takiej obsadzie:

Ramirezki 1+1

razbory espei 9

otosek 1

malutki zbrojnik

6 amano

Link to comment
Share on other sites

No jest szansa że razbory się do niej dobiorą. Nie wiem też czy otoski i malutki zbrojnik. Najlepiej będzie jak przenisiesz ikre z rodzicami do innego zbiornika, tam na pewno się więcej uchowa ;)

Ramirezki same opiekują się ikrą ...Odganiają inne ryby itp.. Ale z pierwszej ikry ( mimo iż przeniesiemy je do innego akwarium) może i tak nic nie wyjść...Nie warto kombinować..
Link to comment
Share on other sites

Na razie zostawiam wszystko naturze... Parkę mam dopiero od tygodnia, ale wiem ze dobrała się wcześniej, obserwowałem stadko w akwarystyku kilka dni i z tego co widziałem to nawet tam brały się do tarła.

 

Wytarły się w mało dostępnym miejscu... ledwo ikrę widzę z za sporych krzaków. Razborki się tam nie zapuszczają a krewetki juz dostały łomot i omijają póki co tą stronę akwarium.

 

 

Jak ikra nie zostanie zjedzona do piątku to i tak będzie sukces :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam często tarło skalarów. Zauważyłem dziwne zachowanie albo może rybki zrobiły to specjalnie. Mianowicie czasem bywa tak że samica składa ikrę a samiec zjada wszystko od razu po czym samica znosi jeszcze raz i samiec dopiero zapładnia.Może tak też stanie się u ciebie, mówię to tak bo byłem zaskoczony tym zachowaniem. Jeżeli masz gęsto obrośnięty zbiornik to ramirezki powinny łatwo chronić swojego terytorium pamiętaj żeby woda była dobrze natleniona bo ramirezy samym machaniem płetwami nie natlenią ikry jeżeli sama woda nie ma dostatecznej zawartości tlenu ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...