Skocz do zawartości

Elektronika z kompaktu


Kapiq99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mała 15 w, miałem ja na stateczniku elektronicznym, ale cichłem z tym spróbować i przekonać , ale naprawdę szczerze ci mówię, po przełączeniu na kompakt zonk, barwa była zielonkawa, w zbiorniczku powstał pół mrok. Bym zrobił zdjęcia ale wiadomo że na nich się nie odróżni. Możliwe że jest to nie zauważalne jak się od razu podłącza pod kompakt , bo nie ma się porównania. Sam spróbuj podłączyć nawet pod magnetyczny koszt 18 zł i przekonasz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest nowy ale ma jedną poważną wadę mianowicie zimny zapłon który działa bardzo niekorzystnie na świetlówki pod względem jej żywotności o czym się przekonałem w rok zarżnąłem 2 świetlówki osramowskie a oto dlaczego:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... F3wki&sid=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś popróbowałem z inna świetlówką w innym zbiorniczku, podłączyłem poświeciła pół dnia i nagle trach, w połowie domu światła brak, nowy statecznik z kompaktu mi się spalił - dosłownie. Dobrze że pokrywa aluminiowa bo plastik pewnie by już się stopił. Na szczęście miałem statecznik tradycyjny więc go podłączyłem, jednym słowem brak porównania. Była to świetlówka sylwania aquastar 10000k chodziło mi o wybarwienie rybek, niestety na stateczniku z kompaktu, efekt był mierny fioletowe widmo nie docierało nawet do dna akwarium, za to po podłączeniu normalnego statecznika śmiało mogę jechać tylko na tej jednej świetlówce i widać jej efekt . Więc nie polecam tej metody , kto tak zrobił proponuję zmienić na zwykłe stateczniki, wtedy zobaczycie moc waszych świetlówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A myślałem ze tylko ja ze smieci robie takie zabawki :P wpadlem na to ze 3 lata temu przez przypadekpodczas moich "zabaw z pradem" i do tej pory tego uzywam :) miesiac temu zalozylem akwa i tez tego uzywam zrobilem probe caly uklad szczelnie owiniety izolacja zamkniety w p[udeleczku i do tego owieniety jakas szmata i podlacozne bylo przez prawie 30godzin po odpakowaniu okazalo sie ze uklad jest cieply nawet nie goracy z powodzeniem mozna tego uzywac nawet w razie jakiejs awari elementy sa takie slabe ze korki wam wyskocza ale zebys ie cos spalilo niemozliwe

ii do tego jakie to tanie!

18Watowa swietlowka w oprawie itd pelen komplet u tych zlodzieji typu castorama praktiker lerua merlin itd kosztuje minimum 50zł to tonanajgorszych podzespolach a tu prosze 5zł za najtansza zarowke energooszczedna 15minut zabawy i tylko kwestia czy ktos chce lepsza swietlowke czy po kosztach bo takie to jzu sa po 5zl a do tego zajmuje mniej miejsca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też robiłem takie cuś i powiem jeszcze że to jest lepsze niż zwykłe stateczniki bo one się straszliwie grzeją a tutaj cały układ po 12 godzinach pracy nadal chłodny i zajmuje bardzo mało miejsca, po prostu cudo:D tylko ja miałem jeden układ lipny i kondensator mi wybuchł, ale założyłem drugi układ i śmiga jak ta lala...A do tego świetlówka się zapala od razu a nie tak jak to bywa w przypadku zużytych starterów nawet pół minuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...