Skocz do zawartości

[200l] -> Azja, [54l] Mysie bocjarium, [54l] krewetkarium


aghamys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałabym przedstawić tak długo przeze mnie wyczekiwany zbiorniczek:)

Przede wszystkim proszę o wyrozumiałość

Zbiornik planowałam od wielu miesięcy i muszę przyznać, że to co na razie udało mi się zrobić jest dla mnie zadowalające. A jak roślinki urosną, to na pewno będzie lepiej :D

*Wymiary:

100x40x50

*Oświetlenie:

Osram Cool White 30W (w przyszłości na pewno będzie zmieniona)

Juwel Colour- Lite 30W

*Filtracja Aquael Turbo 1100 i Aquael Turbo 650 (na początku był jeszcze Fluval 203, ale był tak głośny, że nie nadawał się do sypialni, więc zastosuję go kiedy indziej i gdzie indziej )

*ogrzewanie - brak (temperatura utrzymuje się na poziomie 24C, na jesień kupię na pewno 200W)

*obsada - niestety tylko 2 neony- w ogóle nie powino ich tam być-> docelowo: 25 sztuk neonów inessa, 10 zwinników jarzeńców i 6 otosków

*roślinność:

- Egeria, ale dokładnie nie wiem jaka

- Hygrophila polysperma

- Vallisneria spiralis

- Bacopa crenata

- Anubias minima Bonsai

- Limnophila sessiflora

- Rotala rotundifolia (z tyłu za korzeniem)

- Hydrocotyle leucocephala (również z tyłu)

- prawdopodobnie Hygrophila difformis lub jakaś paprotnica

- kryptokoryna

- Hemianthus micranthemoides (tak mi się przynajmniej wydaje)

*podłoże:

- ziemia+keramzyt+ węgiel aktywny

- grys bazaltowy - granulacja 1-3mm wymieszany z 4-5mm

*dekoracje:

korzeń (według mnie wspaniały-> znaleziony i wykarczowany przez mojego męża),

kamienie oraz tło: czarny brystol

 

Od razu wytłumaczę się z jednej rzeczy tj. dlaczego w tygodniowym akwarium pływają u mnie tylko dwa neony i dlaczego w ogóle PŁYWAJĄ .

Szwagierce "zachciało się posiadać" również akwarium, więc znalazła stary baniak 50l, włożyła tam MUSZLE i kupiła dwa neony!!!

Biedactwa pochowaly się pod muszlami i przez 3 dni się nie ruszały, a ja nie mogłam na to patrzeć, więc je zabrałam (krzyk niestety nic nie dał, a tłumaczenie to już w ogóle).

Wlałam trochę syfku z filtra ze zbiornika kolegi mającego już 5 lat (zbiornik- nie kolega).

Kupiłam te "sławne" bacterie nitrifikacyjne nitrobacter firmy sera (no comments)- tak na wszelki wypadek.

Mocno napowietrzam wodę dwoma filtrami i modlę się, by moi podopieczni dali radę przeżyć.

Po tygodniu wyglądają dobrze, szaleją po zbiorniku, jedzą na potęgę więc nadzieja jest. Tak mi ich szkoda biedactw.

Acha, żebym nie zapomniała to: karmię je 3 razy dziennie (kupiłam pokarm hicari micro pellets i sera vipan baby oraz mrożoną ochotkę: jedną na wybarwienie a drugą taką niebieską :) Tak mi ich żal, że chyba je troszkę przekarmiam, ale co tam :)

Poczekam jeszcze z dwa tygodnie i dokupię im towarzyszy (myslę o 23 sztukach).

 

No i żebym jeszcze nie zapomniała to parametrów wody nie mierzę (szukałam po znajomych czy mają testy na NO2 i amoniak , ale nikt nie ma:(

Pytałam również w sklepach czy za drobną opłata zbadają mi wodę, ale nie chcą tego zrobić.

Tak więc pieniędzy juz nie mam, a używanych nikt nie sprzedaje - tak więc kupię dopiero za 2-3 tygodnie :(

Odnośnie zdjęć to uważam, że różnią się w niewielkim stopniu od rzeczywistości...

PS. Korzeń chwilowo przykryty jest wielkim kamieniem ponieważ jeszcze nie tonie.

No, a teraz zdjęcia:

1. Zbiornik po zalaniu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95a ... f669e.html

 

2. Zbiornik dzisiaj (30 marca 2010)

Dołączona grafika

Zapraszam do komentowania i jeśli są jakieś rady odnośnie zbiornika to proszę walić śmiało :D

 

EDIT: 19.04.2010 i 13.05.2010

AKtualizacja no dole strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia się nie otwierają

A w_ogóle jak dla mnie jest wszystko dobrze tylko mam jedno ale. Chyba niepotrzebnie jest tam WęgielAktywny. Ale to jest moje ale czekaj na wypowiedz innych ;)

 

mei: tym razem przyznaję ostrzeżenie. Mam dość poprawiania każdego postu!! Naucz się poprawnie pisać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium się pięknie zapowiada czekamy na dalsze postępy :D Ja bym się bał trzymac tak duży kamien na korzeniu jak on nie daj boże się zsunie z korzonka to będzie powódz :zamieszany: lepiej kamień dac na spód i przywiązac do niego korzonek i można spac spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek, jak zarośnie to będzie cudny.

Co do testów, to te na amoniak i NO2 użyjesz tylko parę razy na samym początku, osobiście bym już ich nie kupował, jeśli akwa było zaszczepione na samym początku z innego zbiornika.

Raczej oszczędzałbym na jakiś kubełek i lepsze oświetlenie, może też CO2.

W sumie z tą wiedzą którą mam teraz, z testów kupiłbym tylko ten na KH, najczęściej używam, resztę (a mam chyba wszystkie) użyłem dosłownie parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety akwarium pękło mi dwa dni temu i wszystko się wylało.

No i po mojej aranżacji.

Niestety w zbiorniku były rybki. Jedna nie przeżyła :(

Obecnie inny baniak od nowa zalany.

Nie likwiduję posta, bo może z czasem zamieszczę nowe zdjęcia.

Jeśli jednak moderatorom się to nie spodoba proszę o usunięcie posta :D.

PS. Pękło ponieważ było uszkodzone przy zewnętrznej szybie na tej półeczce co kładzie się pokrywę.

Prawdopodobnie ludzie, ktorzy sprzedali mi akwarium wiedzieli, że niedługo pęknie.

Ja niestety nie wiedziałam :(

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za komentarze.

 

EDIT: 19.04.2010

Obsada zmieniona: zdecydowałam się na Azję + otoski nie należące do tego biotopu.

Do wyposażenia dodałam grzałkę 200W. Temperatura 26*C. Reszta bez zmian.

Obsada:

- 10 razbor klinowych

- 1+4 gurami mozaikowe

- 2 otoski

- 3 bocje siatkowane + 3 bocje pręgowane

- 2 neony (czekają na nowe 200l)

 

Dołączona grafika

A tu kwarantannik dla 3 bocji siatkowanych

Dołączona grafika

 

EDIT 13 maj 2010

Zbiornik 200L na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Dołączona grafika

Doszedł nowy zbiornik Mysie Bocjarium 54l

*Wymiary: 60x30x30

*Oświetlenie: lampka biurkowa 20W

*Filtracja: Aqua szut Turbo 550

*Ogrzewanie: 100W

*fauna:

- bocja syjamska (mysia) - 4 szt

- neon inessa - 1 szt (dostałam w spadku po starym akwarium, nie mam serca go oddać, bo to już staruszek więc doczekają w tym zbiorniku do końca)

*flora: mech jawajski, nurzańce i jakieś inne zielsko, których nazw nie znam i których nie widać

*podłoże: piasek kwarcowy, *tło: karton :zamieszany:

*parametrów nie mierzę

*korzeń: winorośli, akacji oraz gałązki wierzby

Zbiornik z założenia miał być kwarantannikiem/ szpitalem itp., ale pokusiłam się na bocje mysie do 200l, ale tam nie było dla nich miejsca, bo terroryzowały wszystko co się rusza i niestety musiałam je przenieśc do 54l i stworzyłam im taki domek jak widać z kryjówkami w postaci: kamiennej groty, 2 korzeni i 2 łupin kokosa.

Na początku mysie obrały swoje rewiry i tłukły się równo, ale od 10 dni jest spokój i nawet razem śpią.

Przesympatyczne zwierzaki, ale mi trafiły się takie łobuzy, że aż strach.

To jest zbiornik przygotowany specjalnie pod nie; tak, by warunki w nim obrazowały dno, mają dużo kryjówek przygotowanych pod ich maksymalny rozmiar, podzielony na strefy (po lewej mają kryjówki 3 bocje -jedna siedzi w korzeniu jak w dziupli ), a po prawej całą część akwarium zajmuje jedna naj-agresywniejsza- (na początku akwa wyglądało inaczej, ale musiałam to zmienić, bo takie sobie strefy obrały łobuzy jedne).

Przeniosłam jednego neona i mysie go nie ruszają.

Acha i jeszcze zapomniałam dodać: W akwarium ma być tak ciemno :twisted:

Dołączona grafika

Krewetkarium 54l.

Na razie w trakcie tworzenia.

Zbiornik zalany. Czekam na zakończenie dojrzewania, które nastąpi już za 5 dni, wtedy dojdą krewetki, na razie pływa w nim samica bojownika i zbrojnik.

Na zdjęciu widok pokoju (na samym końcu krewetkarium :mrgreen: )

Dołączona grafika

oraz Bocjarium + krewetkarium

Dołączona grafika

Wszelkie uwagi mile widziane. (Krytyka również :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...