Skocz do zawartości

Sugestie odnośnie wystroju


Gość sebi1295
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku mam w moim akwarium 3 niezbyt duże wapienie.Nie zauważyłem żeby zmieniły one coś w moim dotychczasowym akwarium tzn. ryby tak jak się miały bardzo dobrze tak nadal mają się świetnie. I chciałbym wiedzieć czy te wapienie szkodzą czy nie; bo ja wprawdzie nic nie zauważyłem ale może się mylę.I od razu mówię - nie mam malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle czasu już są i było cały czas ok., nie zauważyłem aby coś się działo.Gdy je kupowałem były wyciągane z wody i teraz te pół roku to może już to wszystko co szkodliwe wywaliły z siebie.Kilka osób które znam również ma wapienie w akwa i nie narzeka; a do tego to fajna ozdoba.

Może ktoś ma inne zdanie?;bo nie zamierzam wszystkiego z akwarium wyrzucać.

Ozdoby mam takie: - 3 niezbyt duże wapienie

- kokos

- korzeń

- statek i zamek (mały ceramika)

Wiem że bez fotek to trudno powiedzieć ale może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle czasu już są i było cały czas ok., nie zauważyłem aby coś się działo.Gdy je kupowałem były wyciągane z wody i teraz te pół roku to może już to wszystko co szkodliwe wywaliły z siebie.

Problemem jest sam skład wapieni...więc choćby moczył się 10 lat to dalej będą zatwardzać wodę.

Bez testów tak "na oko" raczej nie ocenisz czy woda jest za twarda ;)

statek i zamek (mały ceramika)

 

To też powinieneś wyjąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z tą ceramiką to przesada, mam akwarium od roku ale w ogóle nie przyciągałem do tego wagi.Nie zajmowałem się nim i interesowało mnie tylko przez dwa dni; jak zgadujecie po kupieniu nowych rybek.Ale teraz wziąłem się za akwarystykę że tak powiem na dobre.Za miesiąc lub dwa wkleję foto.Na razie będą renowacje a tak w ogóle to większość rybek odda do zoologa tylko stopniowo bo że tak brzydko powiem starzy będą się pluć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powiesz rodzicom, że masz złą obsadę akwarium i trzeba ją zmienić

myślę, że nie będą źli wystarczy powiedzieć, że chcesz zająć się akwarium jak należy

dowiedziałeś się na forum, że szkodzisz rybkom i chcesz to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to znowu ja, muszę powiedzieć że łatwo to z tymi rybami nie będzie, matka już się pluje że niby tyle kas dołożyła a teraz będę za darmochę oddawał do zoo...Ale dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...