Jump to content

Temat do usunięcia

Guest sebi1295
 Share

Recommended Posts

Wiem że mam w moim akwarium totalne przerybienie nikt mi nie musi tego powtarzać ale mam pytanie co dokładnie zmienić, oddać do zoologa co dodać.Tylko proszę odp. tak z rozsądkiem a nie odp. typu ,,wywal wszystko, kup kiryska i 10 neonków". Z góry dziękuję.

Akwarium 54l., pokrywa z 1 świetlówką chyba 15, kilka roślinek, korzeń, 3 wapienie, kokos.

Obsada: - 2 brzanki zielone, 2 sumatrzańskie, 1 razbora klinowa, 2 skalary, 2 gurami dwuplamiste, 1 gurami całujące, 3 kiryski,

1 kiryśnik, 1 danio, 1 debocja, 2 miedziki, 1 molinezja, 1 gupik, 1 platka, 1 tęczanka, glonojad, 2 bystrzyki.

Tylko proszę odp. tak z rozsądkiem a nie odp. typu ,,wywal wszystko

Ale to mamy kłamać ;)?

90% obsady się nie nadaje...

Z tego co masz akwarium jest odpowiednie na platkę i gupika... no ale tych ryb nie trzyma się pojedynczo.

Razbora kilnowa niby też pasuje do tego litrażu ale to ryba stadna.

Kiryski - zależy jakie.

Reszta...eh... bocje od 300l, skalary od 200l, zbrojniki od 100l itd....

Szczerze polecam zapoznać się z tym tematem:

viewtopic.php?f=39&t=7147

Ja bym oddał:

brzanki zielone i smutrzańskie

skalary

gurami całujące

gurami dwuplamiste

kiryśnika

bocję

molinezję

tętniczkę

bystrzyki

danio

Dokupił :

kiryski tak do 6 sztuk

gupiki tak do 3 sztuk

glanojady jesli chodzi o otoski

miedziki tak do 10 sztuk

oraz z jedną parkę platek

Ale to tylko propozycja

Okej a można tak?

Oddam: skalara jednego bo jest bardzo duży, drugiego - mniejszy zostawię, dwa gurami dwuplamiste, glonojada i kiryśnika.

Zostawię: resztę, gurami całujący jest mały, aha i jeszcze jedno NIE MAM BOCJI. Nie wiem jak ta rybka się nazywa ale to nie bocja. Wyraźnie napisałem debocja, tak mówił o niej sprzedawca. Nigdzie jej nie spotkałem na necie to nie powiem jak się dokładnie nazywa.

Jest to malutka, mniej więcej rozmiarów neonka, może odrobinkę wieksza rybka.

Wiem. LECZ CHCĘ POWIEDZIEĆ ŻE RYBKI CZUJĄ SIĘ ŚWIETNIE. SKALARY OD DWÓCH TYGODNI CO TRZY DNI SKŁADAJĄ IKRĘ>

Okej a można tak?

Oddam: skalara jednego bo jest bardzo duży, drugiego - mniejszy zostawię, dwa gurami dwuplamiste, glonojada i kiryśnika.

Zostawię: resztę, gurami całujący jest mały, aha i jeszcze jedno NIE MAM BOCJI. Nie wiem jak ta rybka się nazywa ale to nie bocja. Wyraźnie napisałem debocja, tak mówił o niej sprzedawca. Nigdzie jej nie spotkałem na necie to nie powiem jak się dokładnie nazywa.

Skoro nie chcesz oddawać wszystkich ryb które się nie nadają to chyba nie ma o czym rozmawiać.

Obsada jest zła, tragiczna - to zupa rybna.

Widać że obsadę doradzał Ci sprzedawca, nie mogę znaleźć w twoim akwarium ani jednej ryby dostosowanej do wielkości twojego akwarium i hodowanej w odpowiedniej ilości...

Większość ryb jakie masz rośnie za duża jak na twoje akwarium. Będą w nim chorować i karłowacieć.

Ryb jest za dużo, ilość związków azotu w akwarium pewnie szaleje - co przekłada się na samopoczucie/zdrowie/życie ryb.

Do tego "zupa" - masa gatunków, żaden nie trzymany w odpowiedni sposób [np. zmienniaki powinno trzymać się w haremach, a skalary w parach - ale na te ryby masz za małe akwa].

Wiem. LECZ CHCĘ POWIEDZIEĆ ŻE RYBKI CZUJĄ SIĘ ŚWIETNIE. SKALARY OD DWÓCH TYGODNI CO TRZY DNI SKŁADAJĄ IKRĘ>

Powinieneś sobie zostawić maksymalnie 3-4 gatunki ryb, które się nadają do twojego akwarium.

Powyżej dałem pewien link, zapoznaj się z nim.

Masz bardzo błędne i pochopne przeświadczenie o szczęściu twoich ryb.

Niektóre ryby można sprowokować do tarła nawet w dużym słoiku, a to nie znaczy że dobrze będą się w nim czuć.

Krótko mówiąc, śmiem twierdzisz że tyle ryb w takim akwarium [i tak dobrane] tylko się męczy.

W szczególności mam tu na myśli skalary, prawdopodobnie nigdy nie widziałeś dorosłego osobnika - gdybyś widział to nigdy nie miałbyś zamiaru hodować tak dużej ryby w takim akwarium - to byłoby nie logiczne i bezsensowne.

PS: Debocje? :zamieszany: Daj zdjęcie, zidentyfikujemy tą derybę ;)

Gurami i skalar jeśli będą same będą źle się czuły.

Same? Że te ryby można trzymać w 54l i do tego trzeba im coś dokupić? Chyba żartujesz...

Odnośnie mojej przygody z akwarystyką:

Za miesiąc lub dwa wkleję foto.Na razie będą renowacje a tak w ogóle to większość rybek oddam do zoologa tylko stopniowo bo że tak brzydko powiem starzy będą się pluć!

A więc tak;

Do oddania: 2x skalar

2x gurami dwuplamisty

1x kiryśnik

1x glonojad

i kilka z kąsaczowatych

Na razie zostawię całuska bo jest jeszcze bardzo mały jak podrośnie obiecuję że oddam.

Ryby które zostaną: 1x razbora klinowa

1x ,,debocja"

2x bystrzyk

2x brzanka zielona, 2x brzanka sumatrzańska, 2x miedzik obrzezany

1x gupik, 1x platka 1x molinezja czarna, 1x danio czerwony, 1x tęczanka (jak podrośnie również oddam)

Jakieś sugestie odnośnie coś dokupić, chodzi mi oto abyście podawali propozycje obsady uwzględniając te rybki które zostawiam.

1X razbora klinowa trzeba dokupić 5-6 sztuk - po oddaniu kilku ryb nie dokupuj wcześniej

1x ,,debocja" co to za ryba bocja?

2x bystrzyk

2x brzanka zielona, 2x brzanka sumatrzańska może podgryzać płetwy innym rybom do oddania

,2x miedzik obrzezany

1x gupik, 1x molinezja czarna do oddania od 80l,

1x danio czerwony do oddania, 1x tęczanka

zrób porządek z rybkami potem zgłoś się o radę w doborze obsady

Dzięki jak zrobię porządek to się zgłoszę, na razie dzięki jeszcze raz za wszystko. A i jeszcze jedno czy te ryby w zoologicznym przyjmą?

Share

• Create New...