Skocz do zawartości

Bardzo płochliwe paletki


Rekomendowane odpowiedzi

WojtekP

Zamawiaj zbiornik powyżej 200 litrów a dotychczasowy zbiornik traktujesz jako "szpital", zbiornik do kwarantanny czy też w przyszłości do odłowu młodych, czego Ci bardzo życzę ;)

 

TAK CHYBA WYSTARCZYŁO NAPISAĆ

No właśnie tak mu poradziłam.

Masz paletki bardzo krótko i nie życzę Ci takich przygód z nimi jak ja miałam.

Ogólnie dyski są bardzo wymagające i nie wystarczy karmić je suchym pokarmem i samymi mrożonymi sercami wołowymi.

 

Poczyta akwarystyczną książkę kucharską i poszukaj mixów dla paletek. Jeżeli masz dużoo wolnego czasu to zamienisz się w kucharza. Sam zobaczysz jak to z nimi jest.

 

Wątpie, żeby ludzie pisali z zazdrości :zamieszany: to tak jakby każdy sobie miał baniaka zazdrościć - bez sensu stwierdzenie z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można prosić fotki tych paletek????

A proszę.

Wreszcie po 12-stu dniach zaczęły podpływać do przedniej szyby i normalnie jeść, a nawet walczyć o żarcie.

Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze i syn się nie zrazi, tym bardziej, że obiecałem mu nowe akwa 210 l(narożne "delta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można prosić fotki tych paletek????

A proszę.

Wreszcie po 12-stu dniach zaczęły podpływać do przedniej szyby i normalnie jeść, a nawet walczyć o żarcie.

Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze i syn się nie zrazi, tym bardziej, że obiecałem mu nowe akwa 210 l(narożne "delta"

 

edit:

Fotkapost-4861-13685158921602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

WojtekP

Zamawiaj zbiornik powyżej 200 litrów a dotychczasowy zbiornik traktujesz jako "szpital", zbiornik do kwarantanny czy też w przyszłości do odłowu młodych, czego Ci bardzo życzę ;)

 

TAK CHYBA WYSTARCZYŁO NAPISAĆ

No właśnie tak mu poradziłam.

Masz paletki bardzo krótko i nie życzę Ci takich przygód z nimi jak ja miałam.

Ogólnie dyski są bardzo wymagające i nie wystarczy karmić je suchym pokarmem i samymi mrożonymi sercami wołowymi.

 

Poczyta akwarystyczną książkę kucharską i poszukaj mixów dla paletek. Jeżeli masz dużoo wolnego czasu to zamienisz się w kucharza. Sam zobaczysz jak to z nimi jest.

 

Wątpie, żeby ludzie pisali z zazdrości :zamieszany: to tak jakby każdy sobie miał baniaka zazdrościć - bez sensu stwierdzenie z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno za mały zbiornik na paletki ale na ich wielkosc, ktorą mają wydaje mi sie ze narazie wystarczy . Jak juz właściciel pisał jak urosą to kupi 200l a to im wystarczy. Wydaje mi sie ze nie jadły poniewaz jeszcze sie nie przyzwyczaiły do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla palet to baniak 240l wzwyż,należy kupować od 8-10szt młodych palet. w takiej grupie czuja sie one pewniej co zredukuje stres związany z nową aranżacja , przy młodych radziłbym utrzymywać temperaturę na poziomie ok.32st przez ok.tygodnia.Jeśli chodzi o niepokojące objawy,najlepiej pobrać próbkę świeżych odchodów i oddać do badania weterynarzowi,w tedy jesteśmy pewni na co chorują nasze palety i nie leczymy ich w ciemno.Pozdrawiam i życzę powodzenia 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie kupuje się takich małych ryb jak się nie miało z nimi wcześniej styczności bo to baaaaarrrrddddzo małe ryby które są bardzo wrażliwe na warunki panujące w akwarium, poza tym jak nie będą chciały jeść to się należy martwić bo tej wielkości narybek połyka nawet kamienie jak się trafi.

I jeszcze jedna sugestia, akwarium małe czy duże ale waży jest biotop, i paletki powinny mieć stworzone warunki takie w jakich żyją czyli tzw czarne wody, co na pierwszy rzut oka jeszcze ci się nie udało.

Tak jak ci ktoś powiedział wcześniej to nie gupiki, nie będą pływały w każdych warunkach. Jeżeli nie wydasz na utrzymanie akwarium sporo kasy (a nie wydasz bo kupiłeś ryby najtańsze po 15-20 zl) to weź kup welonka i męcz go w 80l, przynajmniej tańszy bo z 4 zl kosztuje.

ps

Jak piszesz że czytasz na temat dyskowców to bądź łaskawy czytać ze zrozumieniem, i rafi nie przesadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Cepelia,

prawie we wszystkim masz rację, ale :

- ja nie mam kłopotów "czytać ze zrozumieniem" (gdybyś Ty czytał ze zrozumieniem wszystkie posty - pewnie bys tego nie napisał)

- gupiki to ja chodowałem jak miałem 10 lat (a mam już 50)

- nie sugeruj mi, że skąpie na jakieś tanie rybki po 15 zł - bo to nie prawda, a cała zabawa z mojej strony to tylko pomoc młodemu (14 lat)

- zaś co do ich "męczenia" w 80l to wróć do początku temau i doczytaj ze zrozumieniem

i to tyle w ripoście

 

Stan na dzisiaj :

- z 5-ciu paletek zostały 2 , które mają się dobrze

- nowe, obiecane akwa 220 l kupione i czeka na START

 

Może wrócimy do wymiany nowych doświadczeń za 3-4 tyg - jak paletki (w odtworzonym stadku) czują się w towarzystwie

Giętkozęba wielkopłetwego - bo takiego nabyłem razem z akwa 220l

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...