Jump to content

Pseudomugil furcatus

Jakub
 Share

Recommended Posts

Nie mam tych ryb, ale w naszym jakże wspaniałym Google znalazłam, że Pseudomugil furcatus hoduje się w:

:arrow: wodzie średnio twardej (Ph 5.2-7.6), o temperaturze 23-29*C

:arrow: akwarium miniumum 50l, koniecznie z pokrywą, ponieważ lubią skakać ;)

Rozmnażanie

Na jednego samca dajemy 2-3 samice. Temperatura wody powinna być utrzymana w granicach 25-26*C. W zbiorniku niezbędne są wtedy mchy, na którym ryby będą składały ikrę. Czekamy, obserwujemy i złożone jaja wybieramy do kotnika w celu uniknięcia skonsumowania przez innych mieszkańców. Pseudomugil furcatus najchętniej się rozmnażają gdy twardość wody wynosi 6-8*dGh.

Pseudomugil furcatus//Ta piękna rybka zamieszkuje strumienie z przejrzystą wodą i gęstą roślinnością drobnolistną. Dymorfizm płciowy u dorosłych ryb jest wyraźnie zaznaczony. Samce są ciut większe, są bardziej kolorowe, oraz mają dłuższe płetwy. Tarło przebiega wśród roślinności. Jest to spokojna ryba ławicowa. Swoje piękno pokazuje dopiero w większym stadzie. Furcatusy karmimy larwami owadów, pobierają też pokarm sztuczny. Gatunek ten lubi świeżą wodę, dlatego zaleca się większe tygodniowe podmiany.

Dołączona grafika

Sprzedają u mnie tylko na pary, gdyż samica jest mało-atrakcyjna i nikt ich nie chce brać... Pewnie w większości sklepach tak jest więc się nie dziwcie... Tak samo jest z proporczykowcami.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...