Jump to content

Pseudomugil furcatus


Jakub
 Share

Recommended Posts

Nie mam tych ryb, ale w naszym jakże wspaniałym Google znalazłam, że Pseudomugil furcatus hoduje się w:

:arrow: wodzie średnio twardej (Ph 5.2-7.6), o temperaturze 23-29*C

:arrow: akwarium miniumum 50l, koniecznie z pokrywą, ponieważ lubią skakać ;)

 

Rozmnażanie

Na jednego samca dajemy 2-3 samice. Temperatura wody powinna być utrzymana w granicach 25-26*C. W zbiorniku niezbędne są wtedy mchy, na którym ryby będą składały ikrę. Czekamy, obserwujemy i złożone jaja wybieramy do kotnika w celu uniknięcia skonsumowania przez innych mieszkańców. Pseudomugil furcatus najchętniej się rozmnażają gdy twardość wody wynosi 6-8*dGh.

Link to comment
Share on other sites

Pseudomugil furcatus//Ta piękna rybka zamieszkuje strumienie z przejrzystą wodą i gęstą roślinnością drobnolistną. Dymorfizm płciowy u dorosłych ryb jest wyraźnie zaznaczony. Samce są ciut większe, są bardziej kolorowe, oraz mają dłuższe płetwy. Tarło przebiega wśród roślinności. Jest to spokojna ryba ławicowa. Swoje piękno pokazuje dopiero w większym stadzie. Furcatusy karmimy larwami owadów, pobierają też pokarm sztuczny. Gatunek ten lubi świeżą wodę, dlatego zaleca się większe tygodniowe podmiany.

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Sprzedają u mnie tylko na pary, gdyż samica jest mało-atrakcyjna i nikt ich nie chce brać... Pewnie w większości sklepach tak jest więc się nie dziwcie... Tak samo jest z proporczykowcami.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...