Skocz do zawartości

Zbiornik 200 litrów


Sledziks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem wcześniej w innym temacie jakie akwarium mi polecacie dla skalarów i padło na 200 litrowy zbiornik i teraz chciałbym się dowiedzieć jaka obsada byłaby dobra do tego zbiornika.

Aktualnie mam:

7 Neon Innesia

2 Kiryski albinosy

1 czarna molinezja

 

I te ryby zostaną przeniesione do nowego baniaka. Bardzo chciałbym mieć przynajmniej jedną parę skalarów, a jak można to nawet więcej ;) Wiem że muszę dokupić kirysków, ale nie wiem ile. Jakie rybki byście mi jeszcze polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! :)

Kirysków możesz dokupić 8

neony lepiej by było zamienić na czerwone , ile ? a z 20-25 spokojnie

Do tego ta parka skalara , molinezje bym wydał , ale jak Ci na niej zależy to dokup jeszcze z 2.

Na takiej obsadzie bym zaprzestał , będzie i na dnie , i w toni i molinezje które trzymają sie praktycznie wszystkich partii wodnych :) Będzie idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę mam tą molinezję więc raczej nie mam gdzie jej oddać, dokupię te 2 jak mówiłeś, może żółte żeby było kontrastywnie ;) A czemu lepsze byłyby czerwone neony? A jeszcze tak sobie myślę o jakiś krewetkach żeby wspomogły kiryski w czyszczeniu akwa, mogłyby być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a może ktoś bardziej doświadczony w krewetkach mógłby mi powiedzieć czy mógłby być?

 

Czyli podsumujmy, w nowym zbiorniku planowana obsada będzie wyglądała tak:

2 skalary

20-25 neon (obacze jeszcze czy dokupię czerwone czy innesie)

10 kirysków albinosów

3 molinezje

 

No i może te krewetki jeśli stwierdzicie że będą się dobrze czuły i nic ich nie zje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić skalarom dodatkowego posiłku, zobaczę czy u mnie w sklepie będą te filtrujące :) Dobra to dzięki za odpowiedzi, zbiornik dopiero dzisiaj zamówiłem, później jeszcze będzie dojrzewanie więc tak szybko ryb nie będę kupował. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to ja chętnie wysłucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam postanowiłem się dopisać do już istniejącego tematu. Mam już akwarium o którym pisałem wyżej od jakiegoś czasu i moja obsada wygląda tak:

2x skalar

2x molinezja żółta

4x kirysek albinos

4x otosek

7x neon innesia

1x neon czerwony

 

Muszę zrobić porządek z neonami, siostra ma moje stare akwarium, w którym pływa bojownik (53 litry) i do niego chyba pójdą neony innesia (myślicie że to doby pomysł?) a w tym 200 litrowym zostanie neon czerwony. Oczywiście wiem, że jest to ryba stadna dlatego chciałbym się zapytać ile ich kupić? Czy może zostawić oba rodzaje razem? Ten jeden czerwony dogaduje się z innesiami i razem pływają. Po drugie chciałbym dokupić jeszcze dwa skalary tylko nie wiem czy kupić młode czy już trochę starsze bo te moja dwa (dostałem od kolegi) też nie są już takie małe i nie wiem czy jak kupie małe to czy się dogadają, nie chce żeby były prześladowane przez te większe. Spodobały mi się ostatnio pielęgniczki ramreza myślicie że mógłbym mieć? Jak tak to ile? A jak nie to jakie inne rybki byście mi polecili? Czy może lepiej już nic nie dokładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem się dopisać do już istniejącego tematu. Mam już akwarium o którym pisałem wyżej od jakiegoś czasu i moja obsada wygląda tak:

2x skalar

2x molinezja żółta

4x kirysek albinos

4x otosek

7x neon innesia

1x neon czerwony

 

Muszę zrobić porządek z neonami, siostra ma moje stare akwarium, w którym pływa bojownik (53 litry) i do niego chyba pójdą neony innesia (myślicie że to doby pomysł?) a w tym 200 litrowym zostanie neon czerwony. Oczywiście wiem, że jest to ryba stadna dlatego chciałbym się zapytać ile ich kupić? Czy może zostawić oba rodzaje razem? Ten jeden czerwony dogaduje się z innesiami i razem pływają. Po drugie chciałbym dokupić jeszcze dwa skalary tylko nie wiem czy kupić młode czy już trochę starsze bo te moja dwa (dostałem od kolegi) też nie są już takie małe i nie wiem czy jak kupie małe to czy się dogadają, nie chce żeby były prześladowane przez te większe. Spodobały mi się ostatnio pielęgniczki ramreza myślicie że mógłbym mieć? Jak tak to ile? A jak nie to jakie inne rybki byście mi polecili? Czy może lepiej już nic nie dokładać?

Proponowałbym nie kombinować w kwesti skalarów + neony wiesz jak się to może skonczyć :arrow: dobry obiadek :D Neonki Innesa będą dobrze się czuły w tym baniczku z bojownikiem ;)

Ja ci proponuje taką obsadę:

- neon czerwony - a palnij nawet ok. 30 szt. ;)

- kirysek spiżowy - spokojnie ok. 10 szt.

- pielęgniczka Agazissa - 1 + 3 szt.

- zbrojnik niebieski - 1 + 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje taką obsadę:

- neon czerwony - a palnij nawet ok. 30 szt. ;)

- kirysek spiżowy - spokojnie ok. 10 szt.

- pielęgniczka Agazissa - 1 + 3 szt.

- zbrojnik niebieski - 1 + 1 szt.

Ale, że zamienić aktualną obsadę czy dodać je do aktualnej? Bo nie mam zamiaru pozbywać się ryb, które już mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem skalara najlepiej oddać a nie dokupywac bo ci może zjeść neonki. Innesa dajesz do mniejszego a czerwonych możesz doupić. Molinezje bym oddał bo ci się zaczną mnożyć i będzie dużo narybku. Albinosy to albo spizowe albo pstre i do nich możesz dokupić albo naturalnie ubarwione albo też albinosy. Otoski też możesz zostawić a nawet dokupić albo możesz się zdecydować na zbrojniki bo je o wiele łatwiej rozmnożysz ale ponoć otoski są skuteczniejsze. Nie wiem czy będzie można razem te dwa gatunki trzymać bo nie wiem czy nie będzie głód jak będą razem. Decyzja należy do ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem się dopisać do już istniejącego tematu. Mam już akwarium o którym pisałem wyżej od jakiegoś czasu i moja obsada wygląda tak:

2x skalar

2x molinezja żółta

4x kirysek albinos

4x otosek

7x neon innesia

1x neon czerwony

skalary jakie masz?

co do obsady to:

-molly zostaw i tak sie rozmnożą jeśli masz parkę xD

- kirysków dokup tak do 10szt. pięknie wyglądają w większym stadzie

- otosków też dokup, poczekaj u nas k. Osobłogi w tym sklepie co jakiś czas są otoski

- i dokup tych neonków czerwonych, bo inneski raczej nie przeżyją tych skalarków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalary jakie masz?

co do obsady to:

-molly zostaw i tak sie rozmnożą jeśli masz parkę xD

- kirysków dokup tak do 10szt. pięknie wyglądają w większym stadzie

- otosków też dokup, poczekaj u nas k. Osobłogi w tym sklepie co jakiś czas są otoski

- i dokup tych neonków czerwonych, bo inneski raczej nie przeżyją tych skalarków

Skalar to skalar :roll: chodzi ci o wielkość?

Kiryski nie tylko ładnie wyglądają w większym stadzie ale go ptrzbuja bo to ryba stadna :zamieszany:

Nie wiem czy by też czerwony przeżył spotkanie z wielkim i głodnym skalarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar zwykły taki jak we wszystkich sklepach są, teraz mają na oko jakieś 10 cm i są chowane razem z neonami od małego i w ogóle nie zwracają na siebie uwagi, z resztą akwarium kupowałem specjalnie dla skalarów. Molinezje to faktycznie samiec i samica tyle tylko że to rodzeństwo więc potomstwa się nie spodziewam, ale jak już je mam to niech sobie będą no może że ktoś jest nimi zainteresowany ;) Zbrojników nie chcę, wole otoski. Dobra to na razie powiedzmy że dokopię 6 kirysków i powiedzmy na razie 20 neonów czerwonych najwyżej później dokupię jeszcze 10. Nad skalarami jeszcze się zastanowię, a co z tymi pielęgniczkami? Bo bardzo mi się podobają i Ramireza i te Agazissa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar zwykły taki jak we wszystkich sklepach są, teraz mają na oko jakieś 10 cm i są chowane razem z neonami od małego i w ogóle nie zwracają na siebie uwagi, z resztą akwarium kupowałem specjalnie dla skalarów. Molinezje to faktycznie samiec i samica tyle tylko że to rodzeństwo więc potomstwa się nie spodziewam, ale jak już je mam to niech sobie będą no może że ktoś jest nimi zainteresowany ;) Zbrojników nie chcę, wole otoski. Dobra to na razie powiedzmy że dokopię 6 kirysków i powiedzmy na razie 20 neonów czerwonych najwyżej później dokupię jeszcze 10. Nad skalarami jeszcze się zastanowię, a co z tymi pielęgniczkami? Bo bardzo mi się podobają i Ramireza i te Agazissa.

Bo to jest taka sztuczka że skalary chowane od małego z neonami się do nich przyzwyczajają i nie zwracają na nie uwagi. Ale jak dodasz nowe skalary lub neony to będzie nie ciekawie. I jeszcze jedno mimo że to rodzeństwo to i tak będą się rozmnażać mimo że potomstwo może być zdeformowane. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z molinezjami to jeszcze zobaczymy, może kolega się skusi :) Kiryski pewnie będą albinosy albo spiżowe (skoro mówisz że to właściwie to samo). To dzięki za rady :)

No tak jakby to samo bo to tylko forma barwna ale może masz albinosa nie spiżowego tylko pstrego. Ja bym oddał albinosy (według mnie są brzydkie i zniszczony został ten gatunek ale to moje zdanie ;) ) i wymieniłbym na prawdziwe odmiany: Corydoras aeneus "Black Venezuela" lub Corydoras aeneus "Orange Stripe" bo to jest to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze podobały zwierzęta albinosy, ale teraz jak sobie tak myślę, jakby wymieszać te albinosy z kolorowymi to mógłby być ciekawy efekt. Tak jak się teraz przyglądnąłem to wydaje mi się że mam jednego pstrego i 3 spiżowe w formie albino. Więc chyba dokupię jeszcze zwykłe dwa spiżowe i 4 pstre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...