Skocz do zawartości

112 :P na 240 co dodać?


janecka_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

chce przyszykować akwarium 240 które jest już nabyte i chce żeby dojrzało w prawidłowy sposób i żeby obsada była ok, bo przy tym starym popełniłam bardzo wiele błędów :(

mam 4 welony

zbrojnika(najzwyklejszego- 14 cm)

4 kiryski pstre

 

wiem,że jeśli decyduje się na welony to już kaplica,ale może jednak mi coś zaproponujecie. ja myślałam o bocjach pręgowanych - 5, lub gurami mozaikowych bo słyszałam od kilu oób ,że się dogadują z welonami.

 

wiem,że moje akwarium mogłoby byc cudowne gdybym zrezygnowała z welonów- delikatne roślinki itd,

ale nie pozbędę się moich bąbli kochanych :P

 

mam filtr dojrzały filtr kubełkowy czy wraz z nim mogą się przenieść zarodniki glonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje oddać welony. Popularnymi zimnolubnymi rybkami są rzecz jasna kardynałki lecz one odpadają, chyba ze jako jedzonko dla welonów. No więc albo zrobisz "welonarium", co moim zdaniem jest marnotrawstwem tak dużego akwarium, lub oddasz welony.

 

PS. Tolerancja welonów kończy się właśnie ok. w tych granicach :lol:. (23*). Gurami, bocje z welonami? Zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zostaje przy welonach( niestety miejsca brak na dwa akwaria ,a nie oddam nikomu,żeby nie wyladowały w jakiejs kuli lub 60l :twisted: )

tak więc zostają:

2x fantail

1x teleskop

1x ryiukin

zbrojnik

4 kiryski pstre

 

mam dwa pytania :

1. Czy nawet gdybym oddała kiryski i podniosła temp. do 23C to mam się pożegnać z marzeniami bocjach pręgowanych?

2.Jeśli tak to chciałabym dorzucić kardynałki chińskie i krewety (nie wiem czy jeszcze złota rybcia się zmieści), ile czego proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę w akwarium?

Zbrojnik od 22-29 stopni

Kirysek pstry 19-24 stopni.

Bocja pręgowana od 23-27 stopni

Welony w okresie zimowym potrzebują niższej temperatury niż podczas lata. Nie możesz przez cały rok utrzymywać dla nich górnej granicy temperatury. Złota rybka rośnie do bardzo dużych rozmiarów a w twoim akwarium zaraz skończy się miejsce jak pozostałe ryby podrosną. Co do Kardynałków i Krewetek to myślę, że zostaną zjedzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają temperaturę pokojową( nie mam grzałki zazwyczaj jest 21-22). w 240l sie skończy miejsce (w sensie nie dokupować 5 "welonka")?

 

wiem,wieeem :)że rosną duże ( mój Brudas ma już prawie 20cm dlatego zmieniam akwarium).Dwie z tych rybek były uratowane z 15l szkolnego akwarium(brat porozdawał po znajomych i po mnie bo były tam AŻ 4!!!) rok temu stać mnie było na 112 l i po pewnym czasie walczenia z filtren aquael fan2 dorobiłam się filtra kubełkowego( co prawda jakiegoś sun sun za 300zł,ale tfu tfu działa 8-mcy bez zarzutu wymieniałam ultrafiolet i węgiel i wate tylko) w między czasie była tam wpuszczona dorosła samica gupika i zdechła ze starośći, a kardynałki chyba sa podobnej wielkości(4-4,5cm)

 

jeżeli chodzi o bocje to poprostu kupiłabym grzałkę i utrzymywała temp 23C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dokupować już więcej rybek. Co do Bocji to tak jak pisałam, temp. dla niej to min. 23 stopnie, jak będzie spadać poniżej albo się wahać to będą chorować. Nie ten biotop po prostu.

 

Welony w okresie zimowym potrzebują niższej temperatury niż podczas lata. Nie możesz przez cały rok utrzymywać dla nich górnej granicy temperatury.

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bocji trudno( nie szukam aprobaty dla podjetych decyzji tylko pytam o rady mądrzejszych).

co do slimaków- nie posiadam :P

 

W sensie żadnych rybek??!! (chodzi mi o miejsce nie o biotop)

 

chyba,że znacie kogoś kto by przyjął welony,ale jestem bardzo sceptycznie nastawiona, bo mało jest takich świrów co chcieliby trzymać welony jak decydują się na 240 l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bocji trudno( nie szukam aprobaty dla podjetych decyzji tylko pytam o rady mądrzejszych).

co do slimaków- nie posiadam :P

 

W sensie żadnych rybek??!! (chodzi mi o miejsce nie o biotop)

 

chyba,że znacie kogoś kto by przyjął welony,ale jestem bardzo sceptycznie nastawiona, bo mało jest takich świrów co chcieliby trzymać welony jak decydują się na 240 l :D

A tu chodzi o Biotop nie o miejsce. Zamieść ogłoszenie o oddaniu lub sprzedaży rybek. Ludzie trzymają je w oczkach wodnych więc doświadczonemu Panu lub Pani możesz spokojnie do takiego oczka oddać i wierz mi rybki będą Ci wdzięczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...