Jump to content

[112l] akwarium ogólne

mariusz-p22
 Share

Recommended Posts

Witam, postanowiłem założyć akwarium i mam kilka pytań. Pierwsze pytanie związane jest z obsadą zbiornika, jak na razie chciałbym takie oto ryby: neony, mieczyki, zbrojniki, kiryski (jaką liczbę każdej z ryb polecacie? jakie najlepsze gatunki wybranych przeze mnie ryb wybrać?). Jeśli chodzi o akwarium i sprzęt, to jest dokładnie takie jak na tej aukcji: link.

Chciałbym też zapytać o bojownika, nadawałby się do podanej przeze mnie obsady? No i ostatnie pytanie związane jest ze żwirem. Mam naturalny żwir prosto ze żwirowni, jednak jest on dosyć spory wielkość kamyczków waha się od około 1 do 3 cm (są też większe i mniejsze). Nie jestem pewny co będzie z roślinami, czy dadzą radę rosnąć w takim podłożu, czy jednak jest on za duży. Jeszcze nie wiem jakie rośliny będę miał, może są jakieś mało wymagające, które dałyby radę w moim podłożu?

Jestem początkującym akwarystą i proszę o pomoc.

Obsada:

15x neon innesa

1+2x mieczyk hellera

1+1x zbrojnik niebieski

6x kirysek panda

Jeśli neony to żwir ciemny- najlepiej czarny bazalt. Kiryski mają wąsiki i trzeba na nie uważać, więc granulacja żwiru najlepsza dla nich to w granicach 1-3mm.