Jump to content

Temperatura dla ryb.

Recommended Posts

Chciałbym rozmnożyć bojowniki,a do tego chyba najlepiej jest podnieść temperaturę i pytanie do ilu najlepiej ją podnieść?28-30 stopni,może być?I czy takie ryby wytrzymają taką temperaturę;glonojady,kiryski,molinezje no i bojowniki???

Akwarium 45l,obsada;Bojowniki,molinezje małe,glonojady,kiryski.Temperatura 26,5 stopnia.

Jak dla bojownika moim zdaniem max 28 bo raczej woli chłodniejszą wodę

W naturalnym środowisku bojownika temperatura wody raczej nie spada poniżej 25 stopni, więc z tą chłodniejszą wodą nie przesadzajmy ;)

Co do rozmnażania, google mówi że 28-30 stopni to optymalna temperatura podczas tarła [btw. widziałem bojownika który już przy 26 stopniach budował gniazdo] ;)

Wszystkie ryby jakie masz wytrzymają tymczasowo taką temperaturę, ale nie wiem czy jest sens rozmnażać bojki w akwarium ogólnym...

PS: A znasz sklep w którym nie trzymają bojków w kubkach, gdzie na pewno przyjmą później ryby?

Bo część pewnie oddasz innym akwarystom... ale nie wszystkie.

Z moich doświadczeń wynika, że bojowniki budują najtrwalsze gniazda, gdy temperatura przekracza 31 st. Wtedy odsetek umierania larw, również się zmniejsza. Gdy rybki zaczną już pływać, stopniowo obniż do 28 st.

Z moich doświadczeń wynika, że bojowniki budują najtrwalsze gniazda, gdy temperatura przekracza 31 st. Wtedy odsetek umierania larw, również się zmniejsza. Gdy rybki zaczną już pływać, stopniowo obniż do 28 st.

A te inne ryby co napisałem wytrzymają taką temperaturę na pewno???

Nie widzę szans, na rozmnożenie bojowników w akwarium ogólnym... musisz odosobnić samca i samicę. Widzę, że nie przeczytałeś ani jednej linijki jakichś wiadomości o rozmnażaniu tych ryb.

Czytałem o nich dużo,u mnie samiec robi gniazdo w ogólnym,są tam prawie tylko bojowniki...

A odpowiecie na pytanie?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...