Skocz do zawartości

Jaki wybrać bardzo cichy filtr do akwarium 112l?


sebasp12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki masz filtr ale ogólnie filtry są ciche.....jedynie co może być głośne to napowietrzanie które możesz na noc wyłączyć nic się nie stanie, poza tym jeśli jest dobrze zamocowany itd. to nie wiem jak może Ci to przeszkadzać masz chyba Szopenowski słuch ;).

Btw wydaje mi się że szybko można się do takich rzeczy przyzwyczaić, trudno powiedzieć mi jak szybko bo ja jestem od dziecka nauczony przy takim czymś spać ;)

btw. Nie polecam filtrów Aquel i moim zdaniem fan 2 będzie na pewno za słaby.. Fluval'e myślę że trójka będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbujesię przyzwyczajić :mrgreen: Ale co do filtra fan2 jest dobry, i czy można wyłączyć napowietrzanie :mrgreen: (ja mam Hailea BT 700 w którym się nie da i buczy)

Da się go wyciszyć.

Cały "tuning" filtra polega na zanurzeniu wężyka od napowietrzania w wodzie. ;)

Niestety ten filtr będzie za słaby do takiego akwarium, poza tym i tak [nawet wyciszony] będzie głośniejszy niż dobra kaskada ;)

Lepiej dołóż trochę kasy i kup FZN 2 lub FZN 3. Cichutkie, a bardzo wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akwa miałem filtr typu fan teraz mam kaskadę aquaela fzn 2 i jeśli chodzi o głośność można powiedzieć że go nie słychać, oczywiście prawie nie słychać bo wiadomo silniczek trochę słychać ale nie ma szumu wody. A jak zamontować kaskadę w akwa z pokrywa? Bardzo prosto wyciąć otwór w pokrywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...